Gaj do druge pobjede u pet dana

Danas je u Maču gostovala Segesta

Danas je u Maču odigrana utakmica 20. kola 3. NL centar. U mače je stigla Segesta. Jesenski ogled ove dvije ekipe u Sisku završio je bez pobjednika na terenu, no Segesta je upisala tri boda nakon što se žalila na nastup Postonjskog, u situaciji koju je svatko tumačio na svoj način, no bodovi su ostali u Sisku. Sigurno je i to mogao biti dodatan motiv za Gaj u današnjem susretu. Utakmica je krenula uz blagu inicijativu gostiju, a već u trećoj minuti Chokwu Chikwado Elijah opasno ubacuje, no Tomislav Mazalović otklanja opasnost. No, s druge strane prvu priliku Gaj pretvara u vodstvo. Nakon prekršaja u polovici domaćina upućena je duga lopta na Luku Gajskog, koji se odlično snalazi i dovodi Gaj u vodstvo. Igrala se osma minuta. Gol oslobađa domaćine, koji prijete i u 20. minuti, kada Marko Pranjić puca sa 20-tak metara, no lopta se od bloka odbija u korner. Nakon kornera preko gola puca Petar Baneković. Dvije minute kasnije Gajski puca sa ruba kaznenog prostora, malo preko gola. U 25. minuti Ti Gregurić ubacuje, a Pranjić puca preko gola. Gosti prijete u 29. minuti opet preko Elijaha, koji prolazi Mazalovića i Banekovića i dobro puca, no Mislav Janko Tor odbija u korner. Minutu kasnije Bojan Burmudžija puca iz slobodnjaka sa nekih 30 metara, no pogađa u živi zid. U zadnjem napadu u prvom dijelu opet je zaprijetio Elijah, ali Mazalović čisti i Gaj na odmor odlazi sa minimalnim vodstvom.

U nastavku potvrda pobjede

U nastavku Gaj kreće sa osvježenom ekipom, jer zapravo iskusni nositelji igre bili su na klupi. Još u prvom poluvremenu Jurica Sambol zamijenio je ozlijeđenog kapetana Dinu Postonjskog, a odmah od početka nastavka ušli su Dino Cvrtila i Tomas Vukadin, malo kasnije i Martin Šaban. Prvi su u nastavku zaprijetili domaćini u 51. minuti, no golman Segeste Ivan Jagatić dobro je reagirao i stigao do lopte prije Gajskog. U 55. minuti odlično se probija Petar Krpanec i daje povratnu za Darija Josipovića, koji puca preko gola. U 68. minuti Gaj dolazi do 2:0. Nakon prekršaja na nekih 40 metara Karlo Deak izvodi slobodan udarac, najviši u skoku je Josipović i Gaj je poduplao vodstvo. Gosti žele povratak u utakmicu, a blizu su mu u 74. minuti, kada nakon gužve u kaznenom prostoru Elijah daje povratnu za Matea Desića koji puca, no Tor na golu Gaja skreće loptu u prečku. No, još je bliže bio Gaj potvrdi pobjede u 79. minuti. Tomislav Haramustek je izveo korner, dao povratnu za Cvrtilu na 16 metara. Uslijedio je jak udarac, Jagatić je već bio savladan, no sa gol crte glavom brani Filip Bičanić. Najopasniji igrač gostiju Elijah zaprijetio je u 83. minuti, no njegovu opasnu povratnu loptu Sambol je blokirao u korner. Do kraja bilježimo još nekoliko ubačaja gostiju, no prave opasnosti nema i Gaj polako privodi utakmicu kraju. Čak je Gaj u nadoknadi mogao i do trećeg gola. Haramustek je u drugoj minuti nadoknade pucao opasno, ali se od bloka lopta odbila malo preko gola. No i bez toga Gaj dolazi do zaslužene pobjede i tako samo u pet dana osvaja šest bodova. Naime, u srijedu je u zaostaloj utakmici 18. kola pobijedio Vrbovec 3:2. Ovom pobjedom Gaj je preskočio Segestu i sada je na osmom mjestu sa 29 bodova. Sada Gaj ima teško gostovanje kod vodećeg Karlovca, koji je baš u ovom kolu doživio svoj drugi poraz u sezoni, i to kod Ponikvi, koje su samo dva boda ispred Gaja. A inače jedini poraz Karlovca do sada bio je onaj jesenski iz Mača. Dakle, može se.