Uvjerljiva pobjeda u zagorskom derbiju

4. NL – središte skupina A: 20. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Straža 4:0

U 20. kolu 4. NL središte Skupina A zagorski derbi na Uskrsni ponedjeljak odigrali su Rudar DZ i Straža.  Iako ne sasvim siguran, Rudar DZ je u utakmicu ušao u boljoj poziciji, sa 12. mjesta sa 20 bodova, dok je Straža u jakoj borbi za opstanak, na predzadnjem mjestu sa 12 bodova. Od prve minute utakmice domaćini su se nametnuli, na vrijeme zabili, pred odmor to i potvrdili i na kraju stigli do uvjerljive pobjede. U 23. minuti u kaznenom prostoru gostiju je srušen Nikola Mutak, a sa bijele točke za 1:0 siguran je bio Ivan Batinić. Straža je u prvom dijelu dva puta zaprijetila nakon oduzetih lopti u potencijalno opasnoj zoni, no prvi puta udarac je završio u bloku, a u drugoj situaciji do udarca nije ni došlo. Domaćini su pak u 45. minuti stiglo di povećanja vodstva. Juraj Tumpić je nakon prodora proigrao Batinića, koji postiže svoj drugi gol za mirnih 2:0 na odmoru. U nastavku domaćin je sve dvojbe riješio u 62. minuti, kada je jednu odličnu dubinsku loptu još bolje iskoristio Mutak, zaobišao golmana Krunoslava Draškovića i zabio za 3:0. I konačno, u samoj završnici, točnije u 86. minuti nakon kornera i odbijene lopte najbolje se pred golom gostiju snašao Dominik Cujzek i spretno i sretno pogodio za konačnih 4:0. Pobjeda je to kojom se udar DZ probio na deseto mjesto sa 23 boda, a i u sljedećem, 21. kolu bit će domaćin. U nedjelju će dočekati Sesvetski Kraljevec. Domaću utakmicu ima i Straža, koja u subotu dočekuje Polet (SK).