Trica Gunjine za pobjedu nesretno izašla iz obruča

Zabok je propustio veliku priliku da se pobjedom vrati kući iz Velike Gorice. Domaćin je minimalno slavio u 17. kolu HT Premijer lige s dva koša viška (79:77), no moglo je biti i drugačije da je pokušaj trice Gunjine četiri sekunde prije kraja uspješno završio. Nažalost Zaboka lopta koju su već svi vidjeli kako ulazi u koš, izašla iz obruča, Baković je uhvatio skok i tu je priči bio kraj. Dva boda su ostala u Velikoj Gorici.

Gosti su tri puta bili u dvoznamenkastom minusu, ali su se i tri puta vraćali u igru. Početak je pripao Zaboku koji je u trećoj minuti na krilima Gunjine i Budimira stigao do +5 (5:10). No redove domaćih tada je pokrenuo Cinac, pridružio se i Kalajžić, pa Gorica u 8. minuti nakon serije od 15:0 ima vodstvo od 20:10. Zahvaljujući Vručiniću Zabok je u drugu četvrtinu ušao sa samo pet koševa manjka (28:23).

Poslije trica Kalajžića i raspoloženog Kapuste Gorica u 14. minuti ima najvećih +12 (38:26). Jakša Vulić tada zove minutu odmora koja je itekako donijela ploda. Gunjina i Garrett predvode Zabok na putu do minimalnog zaostatka (42:41) prije odlaska na „veliki odmor“.

Ništa se bitno nije dogodilo u trećoj četvrtini. Zabok je ubačajima Levnić-Kutnog u 29. minuti došao do „egala“ (58:58), no domaći su ipak u zadnjih deset minuta prenijeli minimalnu prednost (62:60).

Zabočani loše ulaze u posljednju četvrtinu, no mora se reći da im sudački trojac u najmanju ruku „nije bio sklon“.  Tako je kod rezultata 64:60 Jacoviću dosuđena osobna pogreška, iako se Baković služio laktom, na što je ne reagirao Gunjina hvatanjem za glavu, što su suci jedva dočekali i dosudili mu tehničku pogrešku, na veliko negodovanje gostujuće klupe. Gorica iz te akcije pogađa četiri koša, Zabok promašuje tricu, a Baković u 33. minuti dovodi svoju momčad do novog dvoznamenkastog vodstva (70:60), a situacija je još gora po goste bila na ulasku u 36. minutu kada Batur pogađa jedno slobodno bacanje za +11 (73:62). Konce igre u svoje ruke tada je uzeo Garrett koji Zabok minutu prije kraja približava na samo pola koša razlike (76:75). No u idućem napadu Uljarević pogađa tešku tricu s gotovo 9 metara udaljenosti za 79:75. Samo 33 sekunde prije kraja Budimir pogađa oba slobodno bacanja (79:77). Trinaest sekundi prije kraja Kalajžić promašuje za dva, loptu lovi Jacović i daje za Garretta koji ima ulaz prema košu, ali spušta na tricu za Gunjinu, koji nažalost po goste promašuje i utakmica završava rezutlattom 79:77.

Domaće je sa 17 koševa, 5 skokova i 6 asistencija predvodio Borna Kapusta, Dino Cinac upisao je 12 koševa uz 7 skokova, a Karlo Uljarević 11 uz 6 asistencija. Kod Zabok Jarvis Garrett bio je najefikasniji s 20 koševa, Jure Gunjina pridružio je 17 uz skokova, a FranJacović zaustavio se na 12 koševa. U Zaboku se itekako osjetio izostanak bolesnog Lukše Buljevića, čime je Zabok ostao bez vanjskog šuta, koji je bio itekako jako oružje domaćih.

GORICA - ZABOK 79:77 (28:23, 14:18, 20:19, 17:17)

SUCI: Jovović, Gracin i Stanković.

GORICA: Uljarević 11, Kalajžić 15 (2-3), Batur  6 (1-2), Mašić 9 (7-9), Cinac 12 (1-4), Majić 2, Miloloža, Sokol, Baković 7 (3-4), Kapusta 17 (6-6). TRENER: Bože Radooš

ZABOK: Martinko, Vranješ,  Levanić-Kutni 2 (2-2), Brocić, Vručinić 9 (2-2), Črnjević 3 (1-2), Budimir 9 (2-2), Ćutuk 8, Gunjina 14 (7-7), Garrett 20 (4-4), Jacović 12 (6-8). TRENER: Jakša Vulić