Tondach do vrijedne pobjede kod Blata

4. NL – središte skupina A: 28. kolo: Blato – Tondach 1:4

U 28. kolu 4. NL središte skupina A Tondach je gostovao kod Blata. Nakon dva zagorska derbija, u kojima je uzeo četiri boda i preskočene utakmice protiv Brezovice, koja je odgođena za slijedeću srijedu, Tondach je gostovao kod ekipe, s kojom se bori za drugo mjesto, uz još nekoliko njih. Riječ je o Blatu. Tondach je stigao u goste u jako okrnjenom sastavu. Na klupi su bila samo tri igrača, od čega je Franko Borovčak oporavljenik, pa na kraju niti nije ulazio. Kada su u 26. minuti domaćini poveli, a zabio je Luka Knežević, vjerojatno su mislili da su utakmicu usmjerili na svoju stranu. No, odlični Tondach imao je drugačije planove i već do odmora je preokrenuo rezultat. Preokret je krenuo nakon dosuđenog kaznenog udarca za goste, koji je u 1:1 u 38. minuti pretvorio Karlo Frtalj. Samo četiri minute kasnije Dario Bosec pogodio je za 1:2, pa su na odmor sa prednošću otišli gosti, iako su poveli domaćini. Na poluvremenu za Tondach ulazi Petar Boronjek i obilježava nastavak, potvrđujući pobjedu Tondacha. Naime, u 63. minuti Boronjek pogađa za 1:3, da bi u 81. minuti stavio točku na i odlične predstave Tondacha i za vrijednu pobjedu. Tondach sada drži treće mjesto sa samo bodom manje od druge Brezovice.  A upravo protiv Brezovice Tondach već u srijedu 24. svibnja otvara pravi festival dobrog nogometa u Bedekovčini, jer će u zadnjih sedam dana svibnja na svom terenu odigrati čak tri utakmice. Naime, nakon zaostale utakmice u srijedu protiv Brezovice, već u subotu Tondach čeka prvaka Golubovec, da bi zadnjega dana svibnja u polufinalu zagorskog kupa dočekao Gaj iz Mača.

4. NL – središte skupina A, 28. kolo

BLATO – TONDACH 1:4 (1:2)

SUCI:  Šandrk, Vrbanec, Žiger GLEDATELJA: 70

STRIJELCI: 1:0 Knežević 26', 1:1 Frtalj 38' 11m, 1:2 D. Bosec 42', 1:3 Boronjek 63', 1:4 Boronjek 81'

BLATO: Turčić, Radoš (74' J. Knežević), Rebić, Suden (74' Penezić), Košarić, Eterović, L. Knežević, Jurišić, Papić, Lipovac, Mudronja (60' Čilić); trener: Mladen Muškovac

TONDACH: Voloder, Bartolec (60' Merlin), Kralj, I. Bosec, Mlinarić, Frtalj, Frančina, Kovjanić, D. Bosec (46' Boronjek), Bobinec, R. Jurina; Franjo Pužin