U dramatičnom susretu bodovi Zagorcu!

U utakmici 28. Kola Druge SuperSport NL Zagorec ugostio Trnje

U susretu 28. kola Druge SuperSport nogometne lige krapinski Zagorec ugostio je zagrebačko Trnje i u najdramatičnijem susretu kojeg sam gledao u mojih 40 godina sportskog novinarstva prateći klub iz Krapine slavili su plavi iz Krapine 3:2.

Ništa nije nagovještavalo da bi susret mogao poprimiti takove oblike dramatičnosti pogotovo gledajući prvo poluvrijeme. U kojem je potpuno dominirao Zagorec. Istina, prvu su priliku imali gosti, ali više spletom okolnosti negoli izrađene akcije, u 11. minuti kada je na jednu „ničiju“ loptu natrčao Ribić te dobro pucao sa 18 metara pogodivši desnu vratnicu golmana Bručija. Od tada pa do kraja prvog poluvremena gledali smo igru na jedan gol – onaj gostiju. Napadi Zagorca redali su se jedan za drugim te je takova igra donijela i rezultat u 18 minuti. Mladi Stiperski odlično je probio desnu stranu obrane gostiju i krenuo prema sredini šesnaesterca gdje ga na rubu ruši Marić no sudac Pavlešić pušta prednost te loptu prihvaća Smrekar i neobranjivo pogađa lijevi donji kut nemoćnog Rendulića. Do kraja poluvremena Zagorec je imao još nekoliko pravih prilika za postizanje golova – spomenuti ću samo najizglednije Kanceljaka, Christiana i Smrekara – ali lopta nikako u mrežu tako da se na odmor otišlo rezultatom iz 18. minute.

Drugo poluvrijeme ponudilo nam je drugačiju sliku. Trnje se „posložilo“ i počinje prijetiti obrani Zagorca pogotovo atakirajući lijevom strane domaće obrane gdje su izuzetno loše odigrali Orlović i Čondrić te su već u 66. minuti preko brzonogog Kessea došli do izjednačenja. Nakon toga i Zagorec se vraća te se događa 77. minuta kada se dogodio jedan od ključnih trenutaka. Loptu je u šesnaesterac gostiju uputio Jug, Smrekar „ bježi“ od lopte prema vrhu šesnaesterca dok Kanceljak utrčava iza obrane Trnja i svi malo zastaju, pogotovo obrana Trnja tražeći zaleđe ispuštajući iz vida da je Kanceljak utrčao prema lopti  a Smrekar bježao od nje te zaleđa nema ! Sve nakon toga bila je rutina Kanceljak gura loptu do Smrekara a on rutinirano pogađa za 2:1.

Tada počinje drama. Naime, samo tri  minute kasnije Dobrilović probija lijevu stranu obrane Zagorca, tko zna po koji put, i upućuje odličan centaršut koji na prvoj stativi dočekuje Bužanić i poravnava rezultat na 2:2.

Kada su svi očekivali podjelu bodova u drugoj minuti sudačke nadoknade Smrekar odlično vraća jednu loptu na 16 metara gdje ju dočekuje Kanceljak i prekrasnim udarcem postiže pogodak i donosi vodstvo zagorcu od 3:2. Tek što se krenulo sa centra, opet probijena lijeva strana Zagorca, centaršut i u padu danas odlični Cruce – Corcy dodiruje loptu rukom i sudac dosuđuje jedanaesterac. Odgovornost preuzima kapetan Trnjana Ceraj koji je danas bio njihov najbolji igrač i puca nisko u lijevu stranu golmana Bručija ali pogađa stativu od koje se lopta odbija u aut a sudac Pavlešić označuje kraj utakmice.

Slavlje domaćina, jer su ovo sigurno bodovi koji su ih uveli  u luku ostanka u Drugoj ligi, moglo je početi.

Moram spomenuti dvojac koji je odigrao odličnu utakmicu – ponajprije kapetan Matija Smrekar sa dva pogotka i jednom asistencijom te slobodno možemo napisati – Smreki je kao vino – i Matija Kanceljak sa pogotkom i asistencijom koji je bio nerješiva enigma za obranu Trnja.

Svoj slijedeći prvenstveni susret, pretposljednju kolo lige, Zagorec igra u subotu, 27. svibnja u 17,30 sati, kod Jadrana u Poreču.

Zagorec – Trnje 3:2 (1:0)

KRAPINA: ŠRC Podgora. Gledatelja: 200. Sudac: Patrik Pavlešić ( Duga Resa ) 6,5. Pomoćnici: Filip Krznarić ( Duga Resa ), Patrik Krmar ( Zaprešić ). Četvrti sudac: Jasmin Horvat ( Petrijanec ). Delegat: Dean Caput ( Rijeka ).

Strijelci: 1:0 Smrekar 18'; 1:1 Kesse 66'; 2:1 Smrekar 77'; 2:2 Bužanić 80'; 3:2 Kanceljak 90+2'.

ZAGOREC: Bruči 6,5 – Landripet 7; Cruce – Corcy 8, Čondrić 5; Orlović 5; Harrison 6,5 ( 54. Jug 7 ); Stiperski 7 ( 62. Barišić 6,5 ); Dunić 7,5 ( 71. Radić 6,5 )– Christian 6,5 / 71. Bračević 7 ); Smrekar 9,5; Kanceljak 8,5. Trener. Perica Vidak 7,5.

TRNJE: Rendulić 6 _ Brkić 6 ( 46. Radujković 6 ); Braun 6  ( 55. Beloša 6 ); Ceraj 6,5 Marić 6 – Prpić 6 ( 87. Jabita - ); Ribić 6,5 ( 66. Bužanić 7 ); Dobrilović 6;  Markanović 6 - Kesse 7. Trener: Senad Harambašić 6,5.

Žuti kartoni: Zagorec: Harrison 49'; Christian 54'.

Trnje: Markanović 31'; Ceraj 78'; Lončarić ( pomoćni trener ) 90'.