Škrljevo preokrenulo Zabok u trećoj četvrtini

20. kolo Hrvatski telekom Premijer lige košarkaša Hrvatske

Zabok je poražen u Čavlama rezultatom 103:97. Iako krajnji rezultat na prvi pogled pokazuje neizvjesnu završnicu, domaćin je u zadnju minutu ušao s 11 koševa viška (103:92), a Martinko i Galić su tricama ublažili poraz.

U prvom poluvremenu Zabok je apsolutno kontrolirao utakmicu. Odlično su otvorili Smajlagić i Lončar, s druge strane su im odgovarali Slavica i Roberson, a Zabok je nakon prvih deset minuta imao minimalno vodstvo (26:28).Drugu četvrtinu razigrao se i Tomas, Zabok je igrao dobro u napadu, ali obrana obostrano i nije bila najbolja. Trideset sekundi prije kraja poluvremena Tomas polaže za +8 (45:53), no Batur tricom postavlja 48:53 prije odlaska na „veliki odmor“.

A onda je došla treća četvrtina koju je Zabok izgubio s 18 koševa razlike (30:12). Sve do 25. minute Zabok je bio u vodstvu (61:63), a onda je krenula serija domaćih od 15:0 u kojoj su prešli na +13 (76:63). Petominutni post prekinuo je Smajlagić, a u zadnjih deset minuta domaći ulaze s 13 koševa viška.Zabok se zonom i ubačajima Lončara uspio spustiti na -8 u 34. minuti (83:75), no imali su Zabočani i dvije otvorene trice za još bliže primicanje, no Dorris i Slavica ponovno su odveli utakmicu u mirne vode i domaćin je tako stigao do treće uzastopne pobjede, koja ga još uvijek drži u igri za play off.
Domaće je s 29 koševa i 14 koševa i 5 asistencija predvodio Nik Slavica, Antonio Boban upisao je 17 koševa uz 5 skokova, Martin Roberson 13 koševa, a Mark Dorrs 12 koševa uz čak 10 asistencija i 7 skokova. Zaboku nije bilo dovoljno ni najbolje izdanje Markusa Lončara koji je upisao 25 koševa uz 4 skoka i 3 asistencije, Luka Tomas postigao je 23 koša uz po 5 skokova i asistencija, dok se Sven Smajlagić zaustavio na 17 koševa i 15 asistencija.