Pobjeda izmakla u sučevoj nadoknadi

4. NL – središte skupina A: 21. kolo: Polet (SK) – Rudar Dubrava Zabočka 2:2

• Mouchine Rhadi

Mouchine Rhadi

Rudar DZ je u 21. kolu 4. NL središte skupina A gostovao kod Poleta (SK). Bila je to druga uzastopna gostujuća utakmica Rudara, nakon tijesnog poraza kod Brezovice. Nije ni ovo gostovanje bilo lagano, a zasigurno je i Plat razmišljao  jesenskom gostovanju u Dubravi Zabočkoj, kada je Rudar slavio sa čak 7:2. I jedni i drugi ušli su okrnjeni kad je u pitanju sastav. Gostima su nedostajali Dorijan Bakek, Florijan Videk i Lovro Topolovec, a i domaćini su u zapisniku imali samo 15 igrača. U utakmicu je puno bolje krenuo Rudar. Već u 6. minuti Karlo Krznar odlično je prošao po lijevoj strani, ubacio a Mouhcine Rhadi na prvoj stativi je priseban i to je 0:1. Gosti imaju kontrolu, izgledaju bolje i u 19. minuti Rhadi ima priliku potpuno usmjeriti utakmicu na stranu Rudara. Naime, nakon greške domaće obrane sam izlazi na mladog golmana Ivana Kovača. Situacija jedan na jedan, a kao pobjednik izlazi Kovač. Da stvar bude gora po Rhadija, u 26. minuti pogađa vlastitu mrežu. Nakon prekida s desne strane domaćina, lopta je ubačena pred gol uz vjetar, golman Fran Gelo ne izlazi na nju, Rhadi skače zajedno sa jednim domaćim igračem i glavom pogađa vlastitu mrežu za 1:1. Do odmora većih šansi nije bilo, a u nastavak domaćini kreću po sva tri boda i žele se nametnuti, no i gosti imaju iste namjere. I jedni i drugi dosta prijete iz prekida, a neki su opasniji. Tako u 62. minuti nakon kornera gostiju puca Jakov Videk, no jedna domaći igrač dva metra prije gol crte izbija loptu i spašava Polet. Osim prekida, kada imaju posjed domaćini prijete i preko Marka Ćavara, no sa svim tim se Rudar nosi i u 86. minuti vraća prednost na svoju stranu. Iz kornera ubacuje kapetan Siniša Gregurić, a na drugoj stativi najviši je Dominik Nujić i pogađa glavom za 1:2. Domaćini nakon toga sve karte bacaju na napad, gosti izbacuju par lopti iz svog kaznenog prostora i čini se da imaju sve pod kontrolom. No, u 3. minuti nadokande, nakon prekida i odbijanca, uz ne baš najbolju reakcije obrane i Gela, najbolje se snalazi Ćavar i pogađa za konačnih 2:2. Šteta za Rudar koji je više izgubio dva bode, nego je Polet osvojio jedan. U 22. kolu Rudar DZ dočekuje zadnji Vojnić '95.