Bod svakom – najrealniji ishod!

U 22. kolu druge SuperSport NL Zagorec ugostio Jadran LP

U 22. kolu Druge SuperSport nogometne lige krapinski Zagorec ugostio je lidera prvenstva Jadran Luka Ploče i nakon borbene i vrlo angažirane igre susret je završio nedirnutih mreža, 0:0.

Bio je ovo susret u  kojem su oba takmaca ušli sa osjetno oslabljenim sastavom – Zagorec bez četvorice ( Jug, Dunić, Christian i Čondrić ) a Jadran bez šest prvotimaca među kojima je zasigurno najviše nedostajao prvi topnik lige Nikola Marić sa 19 golova, koji su odrađivali kaznu žutih kartona te je sasvim jasno bilo da će odlučivati igrači koji imaju nešto manju minutažu.

Sve je počelo odličnom akcijom gostiju koji su ušli u „zicer“ preko Amdounija ali je on iz povoljne situacije pucao pored gola.

Nakon toga utakmica je ušla u tvrdu i borbenu te dosta nervoznu sa obje strane te su zbog toga i prilike bile izuzetno rijetke za postizanje pogotka.

Mogu izdvojiti još 61. minutu kada je Bruči odlično obranio udarac Nikole Ćepe sa sedam osam metara da bi ipak najizrazitiju priliku imao domaćin.

Igrala se 76. minuta kada je Zagorec izveo brzu akciju  te je loptu na visii od 16 metara primio Kanceljak koji odlično puca ali vratar gostiju vršcima prstiju mijenja smjer lopti koja udara u njegovu lijevu stativu i odbija se u korner.

Šest minuta prije ove prilike Zagorca domaćin je tražio igranje rukom u šesnaestercu Nikole Ćepe ali je sudac ostao nijem.

Na kraju kad se pogleda cijela utakmica opći je zaključak da je ovaj ishod – svakom po bod najrealniji !

Svo slijedeći susret Zagorec igra u Slavonskom Brodu, subota – 15.4. u 16,30 sati, protiv izravnog konkurenta u borbi za opstanak u ligi – Marsonie. Ono što veseli je činjenica da će trener Zagorca po prvi puta ove polusezone imati na raspolaganju čitav roster svojih igrača.

Zagorec – Jadran LP  0:0

KRAPINA Stadion ŠRC Podgora. Gledatelja: 200. Sudac. Filip Hirš ( Varaždin ). Pomoćnici: Alleksandar Vuzem ( Našice ), Valentino Mik ( Lipik ).  Četvrti sudac: Mario Stanić ( Dugo Selo ).  Delegat: Ivan Zadravec ( Beli Manastir )

ZAGOREC: Bruči  7; - Landripet 7; Cruce – Corcy 7; Junior 7,5; Orlović 7; - Harrison 7; Krznarić 7; Stiperski 7; - Bračević 7( 61. Adžić 7 ); Kanceljak 7; Smrekar 7.Trener: Perica Vidak 7.

JADRAN LP :Margan 7; - Dunaj 6,5; Rodin 7; Kordić 7; Abramović 7; - I. Ćepo 6,5; Amdouni 6,5 ( 65. Žderić 6 ); Glavina 7; Čupić 7 -  Petrović 6; N. Ćepo 6 ( 77. Romić 5; od 90. Martić - ).  Trener: Mišo Krstičević 6,5.

Žuti kartoni: Zagorec: Stiperski 24'; Landripet 82' .

Jadran LP:  Glavina 56'.

Crveni kartoni: nema.

Igrač utakmice: Junior

Smrekar odigrao 200 utakmica za Zagorec

Prije početka susreta 22. kola Druge NL između Zagorca i Jadrana LP upriličena je mala svečanost na kojoj su Tomislav Pernjek, predsjednik kluba, i Ivan Bajcer, direktor kluba, predali prigodan poklon Matiji Smrekar za 200-tu utakmicu u dresu Zagorca. Taj dvjestoti susret bio je u prošlom kolu protiv Međimurja gdje je Matija dao velemajstorski pogodak i usmjerio utakmicu u sigurnu pobjedu Zagorca. U dvjesto utakmica u plavom dresu Smrekar je postigao 169 pogodaka što daje odličan prosjek od 0,85 golova po utakmici.