Košarkaši Zaboka zasluženo izborili final-eight kupa Krešimira Ćosića

Sasvim zasluženo Zabok je slavio u utakmici osmine finala kupa Krešimira Ćosića protiv Šibenke rezultatom 82:70 i tako se plasirao na final-eight turnir hrvatskog kupa koji nosi ime legendarnog košarkaša. Ovo je treći puta da su Zabočani polučili taj uspjeh.

Utakmica je počela u ravnopravnoj igri i stalnom vodstvu gostiju koji u 8. minuti nakon trice Širke dolaze do prvog opipljivog vodstva (12:18), no uzvratio mu je s druge strane Petar Marić i nakon prvih deset minuta igre na semaforu je stajalo 19:22. Zabok je dobru igru s kraje prve četvrtine nastavio u drugoj i nakon trice Črnjevića u 24. minuti stigao do tri koša viška (27:24). Sve je to brzo serijom koševa poništio Freeman (27:32). Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, da bi Zabok u zadnjih 30 sekundi ušao sa četiri koša viška (39:35). No tada dolazi do dekoncentracije pa prvo Freeman pogađa s linije slobodnih bacanja, da bi u zadnje tri sekunde Zabok izgubio loptu, a Pleadin nemogućom tricom stilom "kamena sa ramena" gotovo s centra sa sirenom pogodio za minimalno vodstvo gostiju nakon prvog dijela (39:40).
Ravnopravna igra nastavila se i u trećoj četvrtini, Širko sretnom tricom u 28. minuti pogađa za 48:53, no Zabok serijom od 6:0 koju polaganjem završava Gabriel Marić u zadnjih deset minuta ulazi s minimalnim vodstvom. A onda se u četvrtoj četvrtini ukazao sjajni Andro Anzulović. Nakon serije od njegovih 10 koševa Zabok u 35. minuti ima +6 (66:60). Pomogao je nakon toga i Jambrović s dva bacanja, a isti je igrač povukao kontru u kojoj kapetan Črnjević tri minute i 20 sekundi prije kraja utakmice polaže za +9 (72:63). Gosti su se tada potpuno raspali. Novu tricu za 75:63 postiže Anzulović, a Marić u idućem napadu rješava pitanje pobjednika ubačajem za 77:63. Najvećih +15 Zabok ima minutu prije kraja nakon trice Martinka (80:65), da bi utakmica završila rezultatom 82:70.

Prvo ime utakmice bio je Andro Anzulović koji je postigao 21 koš (14 u zadnjoj četvrtini) gađavši trice 5/8, a k tome je pridružio po 5 skokova i asistencija uz valorizaciju 28. Odlične role imali su i Petar Marić, Gabriel Marić i Antonio Črnjević. Petar Marić zabio je 14 koševa uz 6 skokova i 3 asistencije, a Gabriel 11 koševa. Jambrović i Črnjević imali su double-double učinak. Jambrović je upisao 10 koševa uz 10 skokova i 5 asistencija, a Črnjević 11 koševa uz 11 skokova.
Kod gostiju James Freeman postigao je 23 koša, a Henrik Širko 19 koševa uz 10 skokova.

Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski, a magla ponegdje smanjuje vidljivost na cestama u unutrašnjosti. Vozačima savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama, održavaju sigurnosni razmak između vozila i ne kreću...