Pobjeda Adria Oil Škrljeva u Zaboku

Agresivna i borbena momčad pobijedila je na gostovanju u Zaboku rezultatom 75:66 u 16. kolu HT Premijer lige košarkaša Hrvatske

Iznimno agresivna i borbena momčad Adria Oil Škrljeva pobijedila je na gostovanju u Zaboku rezultatom 75:66 u 16. kolu HT Premijer lige košarkaša Hrvatske. Gosti su od početka nametnuli agresivnu igru na koju Zabok nije imao odgovora. Na početnu tricu Črnjevića gosti su odgovorili serijom od 11:0 (3:11) i natjerali Tomasa na prvu minutu odmora već u 5. minuti. Imali su gosti i dvoznamenkasto vodstvo nakon polaganja Arslanagića (11:21) u 9. minuti, a nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 16:23.

Nakon trice Tomasa u 14. minuti Zabok dolazi na - 2 (23:25), no tada opet dolazi "stvaralačka pauza" u redovima domaćih pa gosti kreiraju novu seriju, ovaj put od 10:0, i nakon polaganja Gunjine imaju +12 (23:25) u 18. minuti utakmice, da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 28:38.

Gosti bolje ulaze i u nastavak. Nakon dvije trice Gunjine i tri pogođena slobodna bacanja Bobana u 23. minuti imaju velikih +18 (31:49), a najvećih +19 (35:54) imaju u 27. minuti nakon zakucavanja Robertsona. Zabok je prvo tricama pokrenuo Tomas, nadovezao se serijom koševa Črnjević i Zabok je počeo smanjivati vodstvo. Kako je vodu na mlin Zaboka donio i Robertson koji je napravio tehničku pogrešku, a poslije trice Maričevića sa sirenom Zabok je u zadnjih deset minuta ušao sa samo 8 koševa manjka (48:56).

No dalje od toga nije išlo. Gosti zadnjih deset minuta otvaraju tricom Bobana i polaganjem Gunjine i odlaze na +13 (48:61). Zabok se tricama pokušao vratiti, ali dalje od -9 nije išlo. U završnici je za goste odlično odigrao Barnjak i dva boda zasluženo putuju u Škrljevo.

Kod domaćih najefikasniji je bio kapetan Antonio Črnjević koji je upisao 17 koševa, čemu je pridružio i 5 skokova, dok je Luka Tomas upisao 14 koševa uz 4 asistencije. Goste je s 21 košem, 8 skokova i 4 asistencije predvodio Josip Barnjak, a odličnu partiju odigrao je i Jure Gunjina koji je upisao 17 koševa, 8 skokova i 3 asistencije.