Cibona rutinski do pobjede u Zaboku

Košarkaši Cibone rutinski su došli do pobjede u 25. kolu HT Premijer lige na gostovanju u Zaboku. Krajnji rezultat bio je 68:93

Košarkaši Cibone rutinski su došli do pobjede u 25. kolu HT Premijer lige na gostovanju u Zaboku. Krajnji rezultat bio je 68:93. Zabočani su se borili koliko su mogli, nadali su se da će kazniti umor Cibone nakon jučerašnje utakmice protiv FMP-a, no Zagrepčani su itekako ozbiljno shvatili svoju domaću obavezu i od početka su se agresivno postavili i sigurno gradili put prema pobjedi.

Zabok je poveo s 5:2, no Prkačin i Planinić poveli su Cibonu prema seriji od 9:0, a odličn se na njih nadovezao Radovčić čijom su tricom gosti prvi puta u 10. minuti imali dvoznamenkasto vodstvo (13:23), da bi četvrtina završila rezultatom 15:25. Kod Zaboka je nešto bolji bio bio Jambrović.

Tricama Anzulovića i Krajinovića Zabok se u 12. minuti spustio na 21:27, a još se više približio u 15. minuti kada je Jambrović položio za 26:30. No slijedi nova gostujuća serija od 9:0 i u 17. minuti na semaforu stoji (26:39). Zabok se ubačajima Workua s linije slobodnih bacanja i tricom Tomasa uspio približiti na 35:41 na ulasku u 20. minutu, no Radovčić pogađa za 35:43 prije odlaska na veliki odmor.

Treća četvrtina bila je pomalo nerzovna, oba su trenera dobila tehničke pogreške. Cibona je prednost održavala zahvaljujući iskusnom Novačiću i fizički nadmoćnom Planiniću, a u zadnjih se deset minuta ušlo reultatom 52:65.
Domaći su se još jednom uspjeli spustiti ispod -10 (60:69) nakon slobodnih bacanja Anzulovića, no onda je iskusno položio Novačić, nakon njega je tricu pogodio Mustapić, pa novu tricu Novačić za 60:76 i tu je svakoj priči bio kraj.
Kod Zaboka je s 15 koševa najefikasniji bio Patrik Jambrović, čemu je dodao i 4 skoka, dok su Andro Anzulović i Eyassu Worku postigli po 10 koševa. Najefikasniji u redovima Cibone bio je Krešimir Radovčić koji je postigao 20 koševa uz 4 asistencije, dok je Darko Planinić bio blizu double-double učinka postigao je 19 koševa uz 9 skokova. Odličnu utakmicu odigrao je i Ivan Novačić koji se zaustavio na 18 koševa.

ZABOK - CIBONA 68:83 (15:25, 20:18, 17:22, 16:18)
ZABOK: Martinko 3, Krajinović 3, Anzulović 10 (5-5), Tomas 5 (0-2), Črnjević 8, (1-2), Marić 6 (1-1), Diminić 4, Worku 10 (5-6), Maričević 2, Jambrović 15 (2-2), Antonić, Elčić 2 (2-2). TRENER: Ivan Tomas
CIBONA: Vujović, Radovčić 20, Planinić 19 (3-4), Marić 3, Mustapić 4, Buljević 2, Novačić 18 (1-1), Prkačin 7, Gnjidić, Branković, Drežnjak 6 (1-2), Nakić 4 (2-2). TRENER: Vladimir Jovanović