Bedekovčina u trileru osigurala opstanak

3. HRL središte, doigravanje za poredak od 13. do 16. mjesta: RK Iluzija – RK Bedekovčina 30:31 (27:27, 11:13)

Rukometaši Bedekovčine u nedjelju su odigrali utakmicu doigravanja 3. HRL središte za poredak od 13. do 16. mjesta. Bedekovčina je gostovala kod Iluzije, i tražila pobjedu kojom bi osigurala opstanak u ligi. No, teško je bilo i zamisliti da će sve skupa završiti u pravom trileru nakon izvođenja sedmeraca. Mogla je Bedekovčina i u regularnih 30 minuta sve riješiti, ali nije. Naime, gosti su bolje otvorili utakmicu i otišli do sjajnih 4:10. S obzirom na važnost utakmice, možda se ona mogla i prelomiti u ranoj fazi utakmice, no Bedekovčina nije u tome uspjela. Iluzija je smanjivala prednost i na odmor se otišlo sa 11:13. U nastavku Iluzija je uspjela i povesti, prvi puta na 19:18 pa opet na 21:20, no Bedekovčina se vraća u vodstvo i na 50 sekundi do kraja Turković pogađa za 25:27. NO, u zadnjih 50 sekundi Bedekovčina je primila dva gola i o opstanku su morali odlučiti sedmerci. A tu je bio pravi triler. Prve dvije serije su protekle bez promašaja, pa su u trećoj promašili i Jurina za Bedekovčinu i Matanović za Iluziju. Turković zabija za 29:30, poravnava Mijić, pa Sovec promašuje i otvara priliku domaćinima. No, Crnojević nije uspješan i nakon pet serija svaka je ekipa zabila po tri gola. No, u raspucavanju Jurinović nije uspješan, Dejan Končić pogađa i to je pobjeda Bedekovčine za ukupnih 31:30. Junak Končić je i u regularnom dijelu zabio 11 golova. Bojan Crnojević zabio je u 60 minut 10 golova, no ostaje tragičar zbog promašenog odlučujućeg sedmerca. Bedekovčini još ostaje odigrati utakmicu za konačno 13. mjesto protiv Poleta, opet u gostima. No, i jedni i drugi osigurali su opstanak.

RK ILUZIJA – RK BEDEKOVČINA 30:31 (27:27, 11:13)