Radoboj osvojio nogometni kup

Nakon trogodišnje dominacije Gaja iz Mača, Zagorje je dobilo novog osvajača kupa, momčad Radoboja. Sasvim zasluženo. Rad

Nakon trogodišnje dominacije Gaja iz Mača, Zagorje je dobilo novog osvajača kupa, momčad Radoboja. Sasvim zasluženo. Radobojčani su nakon lutrije zvane jedanaesterci slavili rezultatom 6:5, dok je u regularnom dijelu bilo 1:1.

Utakmica je počela velikom i neobjašnjivom pogreškom Srećka Tisanića koji je prvo dodao loptu ravno u noge Kantoliću, a onda ga nakon toga srušio u kaznenom prostoru. Siguran realizator najstrože kazne bio je Cigula. U 9. minuti bilježimo spornu situaciju. Udarac Dleska blokirao je S. Tisanić, a odbijenu loptu Kantolić sprema u mrežu, no pomoćni sudac Pešec maše zaleđe, u najmanju ruku sumnjivo.

Nakon toga igralo se obostrano rastrgano, bez pravih šansi. Mladost prvu šansu ima u 31. minuti kada Grabušić iz slobodnog udarca s lijeve strane gađa vanjski dio mreže. Tri minuta kasnije Pozaić je sam i neometan u kaznenom prostoru Radoboja, no umjesto da puca, pokušava dodati Bunčecu, a u tome ga sprječava obrana Radoboja. Nešto bolju igru u završnici prvog dijela Mladost je okrunila pogotkom Bunčeca za 1:1 u 40. minuti. Bio je to prekrasan pogodak iz poluvoleja.

Radoboja bolji u nastavku

Ni nastavak utakmice nije ponudio kvalitetan nogomet. Radobojčani su bolje stajali na travnjaku, no prijetili su uglavnom iz prekida koje je izvodio Gotlin. Prvo je u 50. nakon njegovog ubačaja glavom pokušao D. Malarić, a potom i u 55. Dlesk efektno, ali je njegov udarac izbio Belanović. U 67. minuti efektan je i Šalković, no taj je udarac Kos s lakoćom ukrotio.

Jedinu šansu u nastavku Mladost ima u 69. minuti kada Fio odlično pronalazi Bunčeca, no Neven Malarić blokira njegov udarac. Najljepšu akciju na utakmici započeo je Cigula u 78. minuti, nastavio je Gotlin, a završio Kantolić nepreciznim udarcem pokraj gola. U zadnjoj minuti bilježimo efektnu obranu vratara Škrleca, koji je spriječio da dobar ubačaj Čučeka stigne do Bunčeca.

Škrlec obranio jedanaesterac Mihaljincu

Kako nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika, krenulo se s izvođenjem jedanaesteraca. U prvih osam pokušaja izvođači su bili precizni, a onda je u zadnjoj seriji Škrlec obranio udarac Mihaljinca. Nakon njega pogodio je Vinceljak i slavlje Radoboja moglo je početi.

- Po meni su se u finalu našle dvije najbolje momčadi iz županijske lige ovog proljeća. Bila je to slična utakmica kao prije nekoliko kola u Zaboku. Imali smo više sreće i iskustva i mislim da smo zasluženo slavili. Prije sezone zacrtali smo si osvajanje kupa kao primarni cilj i u tome smo uspjeli. Čestitam svojim igračima na ovom velikom uspjehu, po prvi put smo donijeli kup u Radoboj. Mladostašima pak čestitam na zasluženom naslovu prvaka I. ŽNL KZŽ - izjavio je nakon utakmice trener Radoboja Dragutin Šalković.

Po uzoru na Barcelonu, kapetan Dlesk je čast da primi pehar dao svom suigraču Hrvoju Merkašu koji je nedavno slomio nogu.

MLADOST (Z)-RADOBOJ 5:6 (1:1) (1:1)

SVETI KRIŽ ZAČRETJE: igralište Jedinstva, GLEDATELJA: 200, SUCI: K. Sokolić (V. Veternička), S. Pešec (G. Stubica), V. Pondeljak (Pregrada), ČETVRTI SUDAC: M. Putanec (Špičkovina), DELEGAT: I. Kučko (Zabok).

STRIJELCI: 0:1 Cigula 4' (11 m), 1:1 Bunčec 40'.

JEDANESTERCI:2:1 Bunčec, 2:2 Cigula, 3:2 Vančina, 3:3 Košutić, 4:3 Junković, 4:4 Kovačec, 5:4 Podolšak, 5:5 D. Malarić, Mihaljinec-Škrlec brani, 5:6 Vinceljak.

MLADOST (Z): Kos, Junković, Grabušić (57' Mihaljinec), J. Tisanić, Vančina, S. Tisanić (46' Sente, 79' Horvat), Belanović, Pozaić (70' Čuček), Bunčec, Podolšak, Fio.
TRENER: Ignac Jurina

RADOBOJ: Škrlec, Kozina, D. Malarić, Košutić, Vincelja, N. Malarić, Šalković, Gotlin (81' Kovačec), Kantolić, Cigula, Dlesk.
TRENER: Dragutin Šalković

Piše: Tomislav Zrinšćak