Benčić darivao Frtalja za pobjedu Tondacha u siromašnom zagorskom derbiju

Iako su Zabočani imali dosta problema oko sastava, više od poraza boli činjenica da su domaći odigrali mlak

Važnost utakmica sputala je obje momčadi da prikažu kvalitetan nogomet. Mladost je lovila priključak vrhu. Presudila je neshvatljiva individualna pogreška Matije Benčića koju je u pogodak pretvorio  Karlo Frtalj i tako riješio pitanje pobjednika u zagorskom derbiju 9. kola IV. NL-središte Zagreb skupina A, koji je odigran u sjajnom ambijentu pred 350 gledatelja. Nažalost igrači na travnjaku nisu uzvratili dobrom igrom. Trke i borbenosti nije nedostajalo, no kvalitetan nogomet ovoga je puta izostao.

Prvo poluvrijeme gotovo bez prave šanse. U 15. minuti Brezak je pokušao iz slobodnjaka s oko 25 metara udaljenost, no Družinec bez problema kroti njegov udarac. Pet minuta kasnije Frtalj pokušava iz daljine, ali bilo je to više dodavanje prema Mihoviliću. U 33. minute korner s desne strane izvodi Borovčak, a Hendija glavom puca preko gola, baš kao i na drugoj strani Brezak u 38. minuti nakon kornera kojeg je izveo Benčić. Presiromašno za ove dvije momčadi.

U nastavku prvi prijete gosti u 56. minuti kada je Hendija povukao kontru nakon greške Tomeka i uposlio Frtalja koji pogađa vanjski dio mreže. Minutu kasnije domaći su opasni iz prekida preko Tumpića koji puca iz slobodnog udarca s oko 22 metra, ali Družinec uspijeva odbiti njegov udarac u korner. Igrala se 59. minuta kada je Matija Benčića iz zadnje linije dodao loptu ravno u noge Frtalja koji je krenuo sam prema golu, prevario nemoćnog Mihovilića i zabio za konačnih 0:1. Gosti su mogli podebljati vodstvo u 77. minuti kada je Mihovilić loše degažirao loptu, koja se odbija do Roberta Jurina, no njegov pokušaj loba završava na mreži iznad grede. Domaći su još jednom opasno prijetili preko Turka iz slobodnog udarca u 88. minuti, no Družinec je i taj pokušaj odbio u korner. U posljednjim trenutcima utakmice u opasnom solo-prodoru bio je Frtalj, ali Mihovilić brani njegov udarac.

Iako su Zabočani imali dosta problema oko sastava, više od poraza boli činjenica da su domaći odigrali mlako, bez srca, bez pravog faula i bez ijedne prave prilike iz igre. Jedino je Šoštar ostavio srce na travnjaku.  Nije ni Tondach briljirao, ali su njegovi igrači odigrali obrambeno i taktički besprijekornu utakmicu, iskoristili su jednu pogrešku domaćinu koja im je na kraju donijela pobjedu za sam vrh ljestvice.

IZJAVE TRENERA:

Josip Poljak, Mladost Zabok:"Teška utakmica protiv čvrstog i iskusnog Tondacha koji u svakom trenutku zna što žele. Pripremali smo se na to, nažalost primili smo pogodak iz jedne greške. Poslije smo pokušavali s dva napadača, no Tondach nam nije nudio puno mogućnosti da nešto napravimo prema naprijed. Imali smo dosta izostanaka, ali  to nas ne opravdava. Čestitke Tondachu, a nema ostaje da se više treniramo kako bi mogli postići neke ozbiljnije rezultate".

Drago Bartolić:"Mislim da smo zasluženo pobijedili. Čestitam svojoj momčadi koja je odigrala taktički fantastičnu utakmicu. Imali smo puno problema kroz tjedan u vidu bolesnih igrača, praktički nismo ni odradili pošteni trening, ali smo trudom, zalaganjem i zajedništvom uspjeli stići do pobjede".

MLADOST ZABOK - TONDACH 0:1 (0:0)

ZABOK: igralište SC Zaseka, GLEDATELJA: 350, SUCI: Forko, Marić i Mufa.

STRIJELAC: 0:1 Frtalj 59'.

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Benčić, Šoštar, Turk, Kotarski, Tomek, Tarle, Črnjević, Tumpić (69' Hrastisnki), Škrlec (83' Cigula), Brezak (60' Krajačić). TRENER: Stjepan Poljak

TONDACH: Družinec, Bartolec (46' I. Bosec), Kralj, Hendija, Boronjek (60' Horvat), Borovčak, Merlin (90' Mirt), Frtalj, D. Bosec (60' Bobinec), R. Jurina, Gredelj (56' L. Jurina). TRENER: Drago Bartolić