Održana izvještajno-tematska skupština „Žene u politici"
Predsjednica OO SDFŽ-a Radoboj i saborska zastupnica Dunja Špoljar prisutne je podsjetila da žene imaju posebno slab pristup politici i vodećim pozicijama u hrvatskom političkom životu. Tome svjedoči i samo 23 % žena u Hrvatskom saboru.
Predsjednica OO SDFŽ-a Radoboj i saborska zastupnica Dunja Špoljar prisutne je podsjetila da žene imaju posebno slab pristup politici i vodećim pozicijama u hrvatskom političkom životu. Tome svjedoči i samo 23 % žena u Hrvatskom saboru.
SDFŽ se svojim strateškim prioritetima jasno odredio prema aktivnom promicanju političke rodne ravnopravnosti kroz promicanje i javno zalaganje za veće uključivanje žena u političke procese na svim razinama, provođenje zakonski propisanih rodnih kvota na kandidacijskim listama političkih stranaka za izbore na svim razinama, poticanje veće zastupljenosti žena na visokim funkcijama u sustavu državne uprave i javne vlasti, posebno i u sustavu sigurnosti i obrane, poticanje veće zastupljenosti žena u povjerenstvima, izaslanstvima, vijećima i drugim tijelima koja donose političke i druge odluke i poticanje veće zastupljenosti žena na visokim diplomatskim pozicijama, te u međunarodnim tijelima i forumima, posebno u svjetlu pridruživanja i skorog članstva Hrvatske u Europskoj uniji.
U raspravi koja je uslijedila zaključeno je kako se politički angažman žena u Hrvatskoj mora temeljiti na jednakim obrazovnim mogućnostima, jednakim mogućnostima zapošljavanja i profesionalnoj rodnoj ravnopravnosti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Užasna tragedija: U teškoj prometnoj nesreći preminuo mladi hrvatski sportaš (22)
Pitali smo policiju što je uzrok požara tvrtke Prostoria: 'Očevid je dovršen...'
STRAŠNO: Rastrojeni muškarac trčao i vikao po cesti, preminuo je u bolnici
Najveći trgovački centar u našem kraju kupuje gigant iz Češke
Stigla dojava o bombi u Zagrebu, policija na terenu
Škola otkazala izlet u Kumrovec zbog pobune roditelja
Nagrada „Drago Britvić“ dodijeljena krapinskome tekstopiscu Radovanu Novini
Odlične vijesti za Općinu Mače: Potpisan ugovor za teretanu na otvorenom
Druga najstarija osoba u Hrvatskoj živi u Zagorju: baka Antonija proslavila 107. rođendan
Zabočan Gabrijel Šivalec nakon prelaska u Dinamo: 'To je ispunjenje mog dječačkog sna'
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
