Škola otkazala izlet u Kumrovec zbog pobune roditelja
Učenici jednog trećeg razreda zagrebačke osnovne škole početkom lipnja nisu otputovali na planirani školski izlet u Kumrovec nakon što se dio roditelja usprotivio odlasku, piše Telegram.
Kako navodi taj portal, izlet u etno selo Kumrovec i Muzej „Staro selo“ bio je predviđen školskim kurikulumom još na početku školske godine, a roditelji su o tome bili pravovremeno obaviješteni. Unatoč tome, neposredno prije planiranog odlaska dio roditelja izrazio je nezadovoljstvo zbog činjenice da je Kumrovec rodno mjesto Josipa Broza Tita.
Telegram navodi kako je imao uvid u roditeljsku prepisku iz koje proizlazi da su pojedini roditelji dovodili u pitanje odlazak djece u Kumrovec upravo zbog njegove povezanosti s bivšim jugoslavenskim predsjednikom. U raspravama su se, navodi portal, pojavljivali komentari o tome „tko tamo hodočasti“, kao i pitanja vezana uz obiteljsku povijest i sudjelovanje predaka u ratovima.
Nakon neslaganja među roditeljima učiteljica je, prema pisanju Telegrama, odlučila otkazati izlet za taj razred. Ostali treći razredi iste škole ipak su otputovali u Kumrovec prema planu.
Podsjetimo, Muzej „Staro selo“ Kumrovec djeluje u sastavu Muzeja Hrvatskog zagorja te predstavlja jedan od najznačajnijih muzeja tradicijske kulture u Hrvatskoj. U sklopu nastave učenici ondje redovito upoznaju kulturnu, povijesnu i etnografsku baštinu Hrvatskog zagorja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jednostavan trik: Muhe će pobjeći iz doma ako ljeti napravite ovu stvar
U Zagorju postavljeno kućište kamere za nadzor brzine
Tragedija u Zagorju: Tri osobe smrtno stradale u požaru
Teška nesreća u šumi: Pilio drva, na njega pala grana
BABY BOOM U ZAGORJU: U OB Zabok rođeno 24 beba, donosimo popis majki koje su ih donijele na svijet
FOTO: Detalji strave u Zagorju: Poginuli otac i dvoje djece
Otkrivena velika ekskluziva za hrvatsku astronomiju
Prognoza za kolovoz: Što su pirokumulonimbusi i zašto su tako opasni? 'Ne znamo na koju će stranu krenuti i gdje će se širiti'
VIKEND PREOKRET: Tri znaka očekuje šokantan susret, a evo koga prate zvijezde, a tko mora na kočnicu!
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
