[PRED OKO 900 GLEDATELJA] Pobjeda Zagorca u zagorskom derbiju

U okviru šestog kola III. HNL-središte u Maču je odigran zagorski derbi između domaćeg Gaja i krapinskog Zagorca. Utakmica je odigrana u sjajnom ambijentu pred oko 900 gledatelja. Nakon uzbudljivih 90 minuta krajnji rezultat bio je 1:2, pa je Zagorec iz Mača odnio tri vrijedna boda. Krapinčane je u vodstvo doveo Hoić, oštrom prizemnom dijagonalom u 65. minuti utakmice. Sreća gostiju trajala je punih dvadesetak sekundi. Kod izvađanja s centra Brelčić je uočio da je vratar gostiju Sušak predaleko od svojih vrata, pa ga je sjajnim udarcem sa svoje polovice savladao za izjednačenje 1:1.

Pogodak odluke za 1:2 postigao je Smrekar u 76. minuti, nakon velike pogreške Sambola, koji se poskliznuo i darovao loptu gostima . No ostat će rep iz razloga što je Smrekar šest minuta ranije trebao biti isključen, nakon što je u prekidu igre nesportski nagazio na Krpaneca, koji je ležao na zemlji. Umjesto crvenog, Smrekar je dobio samo žuti karton, a njegov potez je okarakterizan kao preoštar start na suparniku. Sudac Zdravko Fotivec do tog je trenutka bio među najboljim akterima derbija, no nije imao hrabrosti isključiti kapetana gostiju.