Velika pobjeda Lobora za plus 6 i jesenski naslov!

2. ŽNL 9. kolo: Lobor – Đalski 1:0

Raspored je htio da u 9., zadnjem jesenskom kolu 2. zagorske lige igraju dvije vodeće ekipe s prvenstvene ljestvice. I izravnoj borbi za naslov jesenskog prvaka, u Loboru su se sastali Lobor i Đalski. Lobor je u utakmicu ušao u boljoj poziciji, sa 3 boda prednosti, pa mu je za jesenski naslov bio dovoljan i boda. S druge pak strane Đalski iako sa 3 boda manje, jedina je ekipa 2. lige bez poraza, ali sa 3 remija. Lobor je pak jedini jesenski poraz doživio baš na domaćem terenu od Vatrogasca, a sada bi s pobjedom otišao na 6 bodova prednosti, što bi bila lijepa zaliha za proljeće.

U borbenih 45 minuta Lobor do minimalnog vodstva

Početak očekivano borben s obje strane. Na malom igralištu i jedni i drugi pokušavali su brzim prebacivanjem lopte i sa puno pokušaja izvana. U 2. minuti Dario Mutak je prvi zapucao za domaćine, ali visoko preko gola. Za goste u 10. minuti iz velike udaljenosti puca Ivica Vančina, ali u blok, sasvim bezopasno. Za Lobor Martin Posarić u 12. minuti pokušava iz slobodnjaka, puca jako ali pogađa sa nekih 35 metara s lijeve strane točno u glavu Vančinu u živom zidu.

U 14. minuti na skoro 40 metara neizravan udarac za Lobor, no Karlo Plašča puca po golu, lopta skače, nitko ju ne dira i odlazi malo preko prečke. U 18. minuti lijep, ali ipak ne previše opasana pokušaj Tomislava Beloševića u kaznenom prostoru domaćina. Iskosa sa lijeve strane pokušao je preko glave, ali preko gola. Belošević je malo naljutio suigrače u 21. minuti, kada je iz slobodnjaka puca izravno, iako je, čini se bolja opcija bilo ubacivanje, pogotovo jer je udarac bio jako neprecizan.

I onda u 23. minuti vodstvo domaćina. Prvo je iz igre sa 35 metara iskosa s desne strane nabacio Ivan Herceg, a glavom je pucao Jurica Bukal, ali Danijel Lojna brani. No, vrlo brzo Lobor opet osvaja loptu i dobiva slobodnjak na sličnom mjestu. Ubacuje ovaj puta Matija Gregurić, a Bukal sad skače i izvrsno pogađa glavom za 1:0. U 24. minuti gosti imaju slobodnjak iz kojeg ubacuju loptu pred gol. Golman Karlo Kralj hvata loptu, ali mu ispada u gužvu, pa do nje dolazi Belošević, no jedva, pa puca mlako, dovoljno da Kralj sigurno uhvati loptu. U 27. minuti nakon ubačaja s desne strane Gregurić sa 20 metara poteže iz prve, ali preko gola. U 31. minuti slična situacija kao kod gola, ubačaj Gregurića na Bukala, koji ovaj puta puca nogom, malo pored stative. U 38. opet iz slobodnjaka puca Plašč, sa 25 metara, ali Lojna nema problema sa tom loptom. U 43. minuti Mutak sa sredine na 20 metara daje na desnu stranu za Hercega koji puca u blok, a u 44. minuti na drugoj strani Nikola Mikuljan ubacuje s desne strane na 20 metara za Frana Korušića, koji puca preko gola. Inu 45. minuti novo ubacivanje na Bukala s lijeve na desnu stanu, koji iz teške pozicije puca glavom, ali samo u ruke Lojni. Zanimljivih 45 minuta, koje zasluženo dobiva Lobor.

Lobor promašivao, ali ipak zadržao vodstvo

Prva mala prijetnja u nastavku stigla je u 49. minuti, kada je Bukal uspio primiti jednu loptu u kaznenom prostoru gostiju, ali ipak okružen sa trojicom nije uspio pucati. Gosti prvi puta u nastavku prijete u 51. minuti, kada na desnoj strani loptu prima Belošević i nakon par metara puca iskosa sa 25 metara s lijeve strane, no Kralj lagano hvata. U 56. minuti dobro je loptu na 20 metara u napadu Lobora smirio Mutak, uslijedila su dva pokušaja ubacivanja pred gol, ali i intervencija obrane, a u slijedećem napadu Bukal petom u trk gura Posarića, od kojeg je Lojna ipak brži. U 62. minuti nabačena lopta pred gol Đalskog, pogađa u ruku Marka Špoljara. Ruka je bila uz tijelo, a sudac Martin Turčin je samo odmahnuo rukom, dok su domaćini najjače do tada protestirali. U 68. minuti Posarić je pucao sa 25 metara, nakon odbijene lopte, ali pored gola. U 71. minuti Lobor je morao do 2:0, ali nije uspio. Bukal se probio po desnoj strani, vratio loptu, prvi kroz gužvu puca Posarić, Lojna brani, ali se lopta odbija do Vedrana Lukeca koji sa par metara pred praznim golom pogađa prečku. U 74. minuti Plašč ima novu priliku iz slobodnjaka, sa 30 metara, puca jako ali 2-3 metara pored gola. I u 79. minuti Plašč puca slobodnjak, ovaj puta malo pored desne stative. Nova velika prilika za Lobor u 83. minuti. Herceg se sjajno probio od centra, prošao i zadnjeg igrača obrane gostiju, lopta mu je malo pobjegla, a iako je dojam da bi do nje stigao prije Lojne i imao sjajnu priliku, njegov suigrač Lukec uhvatio je loptu i poslao u mrežu, ali on je na žalost domaćina bio u zaleđu, pa se i u zadnjih 5 minuta ušlo sa 1:0. U 88. minuti s desne strane pokušavaju gosti, ali Kralj bbbrani udarac sa 20 metara iskosa, a u 89. minuti na drugoj strani s desne strane preko gola puca Posarić.

Ivica Antolić, trener NK Lobor:

''Prije svega ambijent izvanredan, protivnik odličan i moram reći da je Đalski zasluženo na 2. mjestu. A sama utakmica je bila fer i korektna, uz odlično suđenje.''

Petar Iskrić, trener NK Đalski:

''Bila je to vrlo dobra utakmica, u kojoj je Lobor bio bolji i čestitam mu na pobjedi, prvom mjestu i jesenskom naslovu. Mi na malom terenu en igramo baš najbolje. No, utakmica je bila borbena, a domaćin je imao više želje i sreće.''