Treći Monok@ otvara Tarik Filipović svojom monodramom 'Ćiro'
U Krapinskim Toplicama se od 9. do 14. listopada održava još jedan festival monodrame
Početak listopada ponovno će u Krapinskim Toplicama biti u znaku monodrame. Naime, 9. listopada započinje treći po redu Monok@ koji će trajati sve do 14. listopada.
Ovogodišnje izdanje manifestacije donosi šest vrhunskih monodrama, a prvi će pred zagorsku publiku 9. listopada stati Tarik Filipović koji će izvesti svoju autorsku monodramu 'Ćiro'. Već idućeg dana igrat će monodrama 'Ja tata' prema tekstu Bjarni Haukur Thorsson, u režiji Borisa Kovačevića i pod glumačkom palicom Rakana Rushaidata. Krležina Saloma, koju utjelovljuje Selma Mehić, igrat će 11. listopada, a riječ je o predstavi čije su autorice sama glumica te Maja Đurinović. 'Perverznjak' iz produkcije Gradskog kazališta “Joza Ivakić“ iz Vinkovaca na redu je 12. listopada, a glumačko kormilo držat će Goran Grgić dok će 13. listopada Ecija Ojdanić i Willem Miličević uprizoriti predstavu 'Bobočka ili sto drugih stranica Filipa Latinovicza' Produkcije Moruzgva.
Posljednjeg dana, 14. listopada predstavu Jelinek vs. Jelinek igrat će Mada Perišić, koja je uz Tomislava Čadeža, predstavu i režirala. Načelnik Krapinskih Toplica Ernest Svažić istaknuo je zadovoljstvo što se festival monodrame Monok@ održava po treći put te je istaknuo kako je siguran da će posjećenost biti u razini prošlogodišnje koja je bila odlična. – Selektor Darko Putak odabrao je, kao i svake godine, odličan repertoar, a svaka je predstava jaka i posebna po nekim karakteristikama. Sve su to glumci koji imaju dovoljno jake osobnosti da sami vladaju scenom – naglasio je Svažić dodajući kako ove godine po prvi puta pokroviteljstvo nad manifestacijom ima i Grad Zagreb.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Četiri brzorastuće vrste povrća: Posadite sada i jedite već za 30 dana
Čokoladna glazura koja se ne raspukne pri rezanju: Samo jedna žlica ovog sastojka daje savršen sjaj
Teška ozljeda u Konjščini. Na terenu bila i hitna
TUŽNA VIJEST: Preminuo osnivač i dugogodišnji predsjednik zagorskog Oldtimer kluba
Veliki požar, vatra zahvatila autobuse, vatrogasci na terenu
Gaj deklasirao Dinamo sa šest pogodaka u mreži
Od djevojačkog sna o Akademiji do gubitka oca i kćeri: Vera Turjak (66) danas je srce i pokretačka snaga Likovne udruge 'Iskrica'
Tjedni horoskop od 16. do 23. ožujka: Mlad Mjesec u Ribama otvara novo poglavlje za tri znaka
Sudarila se dva motora i auto, poginuo motociklist
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
