Festival s tradicijom dugačkom 17 godina slavljeničkim koncertom otvara Ivana Kindl
Ljeto u Oršiću počinje za manje od tjedan dana
U atriju dvorca Oršić u Gornjoj Stubici i ove godine održat će se još jedna atraktivna sezona glazbeno – scenskog festivala 'Ljeto u dvorcu Oršić 2022.', i to 24. lipnja do 17. srpnja. Festival se održava već 17 godina za redom i na njemu je do danas održano preko 120 glazbenih i kulturnih večeri, zbog čega je postao jednim od simbola Gupčevog kraja.
U zadnjih pet godina organizira ga Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica, s ciljem da program bude raznovrstan i kvalitetan, a svake godine interes je sve veći. Tako će ovogodišnje izdanje festivala u petak, 24. lipnja u 21 sat, otvoriti Ivana Kindl, koja će ujedno proslaviti i 20 godina karijere. Ulaz je slobodan. U subotu, 25. lipnja u 10.30 sati održava se projekt Aktivna Hrvatska – mentalni trening kod Spomenika Matiji Gupcu, a navečer u 20 sati Međunarodni festival tamburice i folklora, Večer folklora, koja će okupiti društva iz Hrvatske i inozemstva, ulaz je slobodan. U nedjelju 26.06. ponovo Međunarodni festival, ali Tamburaška večer od 19 sati.
Ulaz je slobodan i 30.06. na predstavu 'Šund naš svagdašnji' u suradnji s GFUK – om, koja počinje u 21 sat. Iduća predstava na rasporedu je 1.7. 'Jel' tako, Zorane' u 21 sat, a nakon toga koncert će imati The sway band.
U subotu, 2.7. nastupaju Ante Gelo band, Iva Ajduković i Alen Đuras u 21 sat. U četvrtak, 7.7. u 19 sati je otvorenje izložbe 'Josip Kajinić: Sport u Hrvatskom zagorju. Povijest, tradicija i uspjesi', a ulaz je slobodan, dok će u petak, 8.7. koncert održati Neno Belan i Fiumensi u 21 sat. I u subotu je na rasporedu odličan koncert od 21 sat, dolaze Urban & 4.
Ljeto završava koncertom Ethno Croatia, u nedjelju 17.07. u 21 sat, ulaz je slobodan. Cijena ulaznice u pretprodaji 40,00 kn, a na dan događanja 50,00 kn. Možete ih kupiti preko sustava Entrio, kao i na prodajnim mjestima: KTIC Donja Stubica (Toplička 7, Donja Stubica, radnim danom 8-15 sati); Dvorac Oršić – Muzej seljačkih buna (Samci 64, Gornja Stubica uto- pet: 9-17 sati, a sub-ned 10-18 sati) i Terme Jezerčica, recepcija vodenog parka (Toplička 80, Donja Stubica, svaki dan 8-21 sati). Organizator događanja je TZP Gupčev kraj, suorganizator MHZ – Muzej seljačkih buna, uz Partnere Terme Jezerčica i Entrio, kao i pokrovitelje Općinu Gornja Stubica, Krapinsko – zagorsku županiju, TZ KZŽ i HTZ.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Renata došla prijaviti obiteljsko nasilje pa izudarala dvojicu policajaca
Nestala je Patricija. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
Buknuo veliki požar na OPG-u, gore gospodarski objekti
Foto s mjesta događaja: Propucan kafić, ljekarna i vozila! Jedna osoba uhićena
Gusti dim uznemirio građane. Vatrogasci na terenu, gori blok kuća?
FOTOGALERIJA: Fantastična grupa Dalamatino održala koncert u Mariji Bistrici
Župan upalio 4. adventsku svijeću u marijabistričkom Svetištu. Prikupljena sredstva za 3 nakane
Anđeli šalju znak: Ova 4 horoskopska znaka ulaze u period sreće i blagostanja
Toplice do dva seta u Ivancu
Božićni koncert KPD-a Zlatarjeve
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
