Ekonomisti upozoravaju: Svijetu prijeti globalna nestašica vina
Ekonomisti upozoravaju da svijetu prijeti nestašica vina. Razlog tome je sve veća potražnja na tržištu s kojom vinari jedva drže korak, a probleme im stvaraju i loše berbe.
Ekonomisti upozoravaju da svijetu prijeti nestašica vina. Razlog tome je sve veća potražnja na tržištu s kojom vinari jedva drže korak, a probleme im stvaraju i loše berbe.
Tijekom 2012. godine vinarska industrija zabilježila je najveći pad proizvodnje u posljednjih 40 godina, dok istovremeno potrošnja i broj konzumenata raste uz godinu u godinu.
Sve veći broj konzumenata
Proizvodnja vina na globalnoj razini u padu je od 2004. godine, a bilježi se i pad broja vinograda. Ekonomisti upozoravaju da je i ove godine u Europi, koja proizvodi najviše vina na svijetu, bilo loše vrijeme, zbog čega se može očekivati manje vina.
Potražnja za vinom raste zbog sve većeg broja konzumenata u Kini i SAD-u, a zbog svega navedenog realno je za očekivati da će cijene vina i dalje rasti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pohanje bez jaja i brašna: smjesa od 2 sastojka zbog koje meso ostaje sočno, a korica savršeno hrskava
Stiže novo zahlađenje: Snijeg moguć i u nizinama, temperature ispod nule
Odličan trik: Dodajte kap ove tekućine u teglu i cvijeće će bujati kao ludo
Preminula je jedna od najvećih zagorskih glazbenih legendi - omiljeni Radek
Novac im pada s neba: U travnju će se ova dva znaka obogatiti, dok će ostali samo zavidjeti!
Stručnjakinja tvrdi: Ove će namirnice prve poskupjeti zbog goriva
Dvije pobjede Bedekovčine
Toplice odigrale zaostalu utakmicu, Bedex redovno kolo
Zabok poražen od Dubrovnika
Općinsko vijeće Konjščine: Usvojena je odluka o nagrađivanju za učenike osnovnih i srednjih škola, a predstavljeni su i brojni projekti koji su u tijeku
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
