Župan Kolar zbog suše proglasio prirodnu nepogodu za dodatne tri općine – pogledajte za koje
Općinska povjerenstva za procjenu šteta imaju rok od 15 dana da unesu zaprimljene procjene šteta u Registar šteta.
Župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar danas je proglasio prirodnu nepogodu – sušu, za područje općina Mače, Tuhelj i Zlatar Bistrica, objavljeno je na web stranici KZŽ.
Prirodna nepogoda proglašena je zbog dugotrajnog izostanka padalina tijekom proljetnih i ljetnih mjeseci te visokih temperatura pri čemu su nastale velike materijalne štete na poljoprivredi. Odluka o proglašenju je donijeta nakon što je Župan 30. kolovoza 2022. godine uputio dopis jedinicama lokalne samouprave s područja Krapinsko-zagorske županije, kojim je tražio da dostave informaciju o eventualnim nastalim štetama od posljedica suše.
Sukladno članku 25. Zakona o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda («Narodne novine» broj, 16/19.) obvezuju se općinska povjerenstva za procjenu šteta od prirodnih nepogoda da u roku od 15 dana od dana donošenja Odluke o proglašenju prirodne nepogode, unesu zaprimljene procjene šteta u Registar šteta.
Župan je prethodno, 13. rujna, proglasio prirodnu nepogodu za 7 jedinica lokalne samouprave.
Prethodni članak
Sljedeći članak
DHMZ: Stiže fronta s pljuskovima i grmljavinom, evo gdje će najviše osvježiti
Zagorec napravio potez koji bi mnogi trebali slijediti: policija poslala važan apel
Hrvatska pošta najavila veliku novost: 'Počinje od sljedećeg tjedna...'
Nova tragedija u Zagorju: Jedna osoba smrtno stradala
Dan žalosti u Zagorju: Zastave na pola koplja nakon tragedije u Sv. Križu Začretju
[FOTOGALERIJA] Oroslavje slavi svoj dan: ‘Pred nama je još puno posla. Obećavam samo jedno – delali bumo’
Kao da se nebo otvorilo: 3 znaka ovog vikenda ostavljaju brige iza sebe i dočekuju sretnije dane
NK INKOP Poznanovec slavi 50 rođendan uz tradicionalni, nogometni turnir
Hitna intervencija: Muškarac pronađen ozlijeđen u parku, policija istražuje što se dogodilo
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
