Velika investicija: Tvrtka Austrotherm otvorila proizvodni pogon u Zaboku
Foto: Rikard Jadan
Austrotherm d.o.o. otvorio je u Industrijskoj ulici 12 u Zaboku proizvodni pogon. Austrotherm je vodeći proizvođač toplinske izolacije u središnjoj i istočnoj Europi, kojom se ostvaruju ušteda energije i zaštita klime. Tvrtka u novom pogonu koji se prostire na površini od 80 tisuća kvadratnih metara ima 25 zaposlenika.
Župan Krapinsko-zagorske županije, Željko Kolar, zahvalio je vlasnicima tvrtke i generalnoj direktorici za Hrvatsku, Božana Kovačević Čović, na odluci da svoj pogon smjeste u Krapinsko-zagorsku županiju.
- Drago mi je da na području Krapinsko-zagorske županije imamo novog ulagača. Austrotherm je sjajna tvrtka s dugom tradicijom i drago nam je što su izabrali našu Županiju. Bili smo u kontaktu s investitorima, a u razgovoru s njima stvorio sam dojam da su zadovoljni s brzinom izdavanja dokumentacije, građevinske i uporabne dozvole. Zabok je kao lokacija atraktivan zbog blizine željezničke pruge, autoceste i brze ceste - rekao je župan Kolar.
Maximilan Schmid, ispred tvrtke izrazio je zadovoljstvo otvorenjem pogona.
- Mi smo odličan tim i drago mi je što otvaramo ovdje pogon - naglasio je.
Heimo Pascher, izvršni direktor grupe, istaknuo je da tvrtka ima 37 tvornica u 14 europskih zemalja.
- Jako nam je važno biti blizu kupcima. U prošlosti, imali smo samo uvoz u Hrvatsku iz Austrije i Bosne, a sada smo ponosni što imamo pogon ovdje u Hrvatskoj. Imamo motivirane i stručne ljude i nadamo se da će u sljedećim godinama rasti tržište u Hrvatskoj – rekao je, dodajući da su njihov glavni proizvod EPS izolacijski materijali, koji će u budućnosti biti sve bitniji.
Božana Kovačević Čović, generalna direktorica tvrtke za Hrvatsku, istaknula je da se tvrtka bavi termoizolacijskim materijalima i proizvodnjom termoizolacijskih ploča.
- Naša tvrtka posluje u Hrvatskoj od 2008. godine i dio je velike austrijske grupacije. Do sada je u Hrvatskoj Austrotherm poslovao isključivo kao trgovačka kuća, gdje smo prodavali viškove iz naših okolnih zemalja. Od 2008. smo prisutni na hrvatskom tržištu, a sada smo se odlučili, obzirom da smo postali lideri na tržištu Hrvatske i Slovenije, uložiti osnovna sredstva u izgradnju proizvodnog pogona u Zagorju. Oko 15 milijuna eura je vrijedna investicija. Odlučili smo se otvoriti pogon ovdje zbog dobrih uvjeta, dobrih odnosa s Gradom, Županijom koji su nam pružili svu infrastrukturnu podršku, dobre prometne povezanosti. Preporučujem Zagorje svim budućim investitorima - rekla je Kovačević Čović.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Povlači se prehrambeni proizvod, trgovački lanac kupcima vraća novac
Tuga u Zagorju ne jenjava: Lucija i njena mama poginule su prije točno godinu dana
Od 1. srpnja uvode se nova pravila za vozače u Hrvatskoj
LIJEPE VIJESTI: U OB Zabok rođene 22 bebe, ovo su njihove majke
Brojni poslodavci u Zagorju traže radnike raznih struka. Evo što se nudi
Zagorska bolnica poslala upozorenje građanima; "Prijavite policiji"
DVD Konjščina otvara izložbu povodom 100 godina djelovanja
Potres u Hrvatskoj: građani dijelili iskustva na EMSC-u
[PROGNOZA VREMENA] Evo kakav će biti vikend
SKANDALOZNO: Ukradeni podaci stotinu tisuća turista koji ovo ljeto dolaze na Jadran
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
