ŠAMPION SLUŽBENO POTVRĐEN: Ovo je najbolje vino u Zagorju!
Šampion 55. Sajma i izložbe zagorskih vina, koji se danas i sutra održava u Bedekovčini, je traminac - ledena berba 2018. godine, OPG-a Prekratić iz Kumrovca.
Potvrdio je to prošlogodišnji šampion, poznati zagorski vinar Boris Drenški, otvarajući ovogodišnji sajam.
Podsjetimo, za ovogodišnji Sajam vina u Bedekovčini čak 63 vinara s područja Krapinsko - zagorske županije dostavilo je sveukupno 134 uzorka svojih vina, koje je ocjenjivala dvanaesteročlana stručna komisija na čelu s uglednom zagorskom 'doktoricom za vino', rođenom Zlatarbistričankom, dr.sci.Mirelom Osrečak s Agronomskog fakulteta u Zagrebu.
Kako je već ranije izjavio župan Željko Kolar, od 134 uzorka vina, ove godine čak pet uzoraka dobilo je velika zlata, a tu su još i 42 zlata, 68 srebra i 15 bronci te dva priznanja.
-Na 134 uzorka, to je izniman rezultat - poručio je Kolar.
Kako nam je ispričao mladi enolog i diplomirani agronom Josip Prekratić, koji vodi OPG Prekratić zajedno sa svojim ocem, poznatim i iskusnim zagorskim vinarom Milivojem Prekratićem, 2018. godina bila je zadnja u kojoj su u Zagorju postojali uvjeti za ledenu berbu, budući da su od tada zime blage, tako da mu posebno zadovoljstvo predstavlja činjenica da je upravo to, njegovo 'zadnje' ledeno vino, s osvojenih ukupno 95 bodova, najbolje ocijenjeno vino i šampion ovogodišnjeg Sajma.
Pročitajte još i ovu vijest:
VIJESTI, Petak, 02. lipnja, 2023.
UŽIVO IZ BEDEKOVČINE: Počeo 55. Sajam i izložba zagorskih vina
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
