Krenuo postupak izgradnje novog Centra za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice
U prostoru Poduzetničkog inkubatora u Krapini u petak, 7. srpnja 2023. potpisan je Ugovor o izradi idejnog rješenja za izgradnju Centra za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice te je održana koordinacija projektnog tima, čime zapravo započinje proces izgradnje novog Centra za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice. Ugovor vrijedan 27.500,00 eura s PDV-om potpisali su župan Željko Kolar i direktor AMG Studija d.o.o. Božidar Gorički, uz prisustvo zamjenice župana Jasne Petek, ravnatelja Centra za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice Antuna Zupanca i pročelnice županijskog upravnog odjela za javnu nabavu i EU fondove Vlatke Mlakar.
“Županija ima poseban senzibilitet prema djeci s posebnim potrebama te nastojimo stvarati poticajne prostorno-materijalne i socijalne uvjete za njihov rast i razvoj. Pred nama je veliki, dugoročni projekt za kojeg će trebati puno znanja, strpljenja i financijskih sredstava, no svakako ćemo ga realizirati, a novi centar će biti mjesto gdje će sva djeca s teškoćama i sve osobe s invaliditetom dobiti adekvatnu uslugu i podršku”, rekao je župan Željko Kolar.
Sa županom se složila i zamjenica župana Jasna Petek koja je istaknula važnost investicije. „Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice djeluje u sklopu Specijalne bolnice te su ti prostori nedostatni za ostvarenje potreba djece s teškoćama u razvoju stoga smo krenuli u proces izgradnje novog prostora. Važno je voditi računa da novi centar radimo za dugotrajno razdoblje, da uvažavamo potrebe i usluge koje se sad pružaju, ali i potrebe djece s teškoćama u razvoju za novim uslugama, kako u području odgoja i obrazovanja, tako i u novim socijalnim uslugama“, rekla je zamjenica župana Jasna Petek.
Ravnatelj Centra za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice Antun Zupanc istaknuo je zadovoljstvo započetim procesom izgradnje novog prostora. „Današnji dan značajan je za Centar za odgoj i obrazovanje. Ovim potpisivanjem ugovora korak smo bliže realizaciji dugoočekivanog projekta, a sve kako bismo odgovorili na potrebe učenika, njihovih roditelja i zaposlenika“, rekao je ravnatelj Zupanc.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Renata došla prijaviti obiteljsko nasilje pa izudarala dvojicu policajaca
Nestala je Patricija. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
Buknuo veliki požar na OPG-u, gore gospodarski objekti
Foto s mjesta događaja: Propucan kafić, ljekarna i vozila! Jedna osoba uhićena
Gusti dim uznemirio građane. Vatrogasci na terenu, gori blok kuća?
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
Humanost na djelu: Zagorci još jednom pokazali da imaju veliko srce
Četvrti zlatarbistrički kup 'Dražen Jurec' za LTV
FOTOGALERIJA: Fantastična grupa Dalamatino održala koncert u Mariji Bistrici
Župan upalio 4. adventsku svijeću u marijabistričkom Svetištu. Prikupljena sredstva za 3 nakane
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
