Krapinsko – zagorska županija će pomoći ugostiteljskom i turističkom sektoru
Potrebno je što skorije krenuti u osmišljavanje promotivnih kampanja, rečeno je na sastanku
Župan Željko Kolar održao je prije nekoliko dana sastanak s predstavnicima ugostiteljskog i turističkog sektora na području Krapinsko – zagorske županije. Uz župana Željka Kolara, sastanku su nazočile pročelnica županijskog Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu, turizam, promet i komunalnu infrastrukturu Sanja Mihovilić, voditeljica Ureda Turističke zajednice KZŽ Sanja Škrinjar, zatim ispred Obrtničke komore KZŽ predsjednik Ceha ugostitelja Ivan Đurkin Benkotić i tajnica Komore Renata Vranić te ispred HGK ŽK Krapina direktorica Janja Kantolić i Ivana Kolar, ispred Strukovne grupacije turizma pri Komori.
Na sastanku se razgovaralo o poslovanju ugostiteljskog i turističkog sektora u uvjetima korona krize te je doneseno nekoliko zaključaka:
1. da je potrebno što skorije krenuti u osmišljavanje promotivnih kampanja – jedne koja će biti fokusirana na privlačenje domaćih gostiju, koji su zapravo jedini koji su mogli puniti turističke kapacitete za vrijeme pandemije, i jedini na koje će se moći računati u nekom značajnijem obujmu kad krene popuštanje mjera. Druga kampanja fokusirala bi se na privlačenje stranih gostiju, na koje se može računati tek nakon popuštanja/ukidanja mjera, odnosno normalizacije situacije, kako u Hrvatskoj, tako i u zemljama u okruženju koje su ujedno i naša najjača emitivna tržišta.
2. župan Željko Kolar istaknuo je da će Krapinsko – zagorska županija ponovno pomoći ugostiteljskom i turističkom sektoru doniranjem zaštitne opreme – dezinficijensa, maski, rukavica i vizira. Ujedno je podsjetio da je Županija najugroženijim obrtničkim djelatnostima (trgovina, ugostiteljstvo i frizeri-kozmetičari) lani u tri navrata donirala sredstva zaštite od COVID-19 u iznosu cca 215.000,00 kuna, a koja su raspoređena u suradnji s Obrtničkom komorom KZŽ.
3. uz zahvalu svim jedinicama lokalne samouprave na području županije koje su se uključile i donijele mjere ublažavanja negativnih posljedica za obrtništvo, izazvanih pandemijom COVID-19, dogovoreno je da se uputi apel općinama i gradovima koji to još nisu učinili, da se uključe u okvirima svojih mogućnosti.
4. po normalizaciji situacije, odnosno kad se steknu uvjeti za otvaranje ugostiteljskih objekata u punom obujmu, ponovno će biti održan sastanak na kojem će se analizirati situacija, kako bi se vidjelo što se događa na tržištu i kako se Županija može uključiti sa konkretnim mjerama pomoći.
Prethodni članak
Sljedeći članak
NOVI ZAKON: Hrvati hitno moraju u banku - Ako to ne učine, izgubit će velik novac
FOTO: Požar u poznatom zagorskom restoranu
Velika radost u domu popularnog hrvatskog pjevača: 'Svaka prinova me iznova pomladi'
Izabrani najdoktori Hrvatske: Među njima i dvije liječnice iz Zagorja
TEŠKA NESREĆA: Vozač poginuo, policijski očevid u tijeku
VIDEO: 'Kajde' predstavile prvi spot s božićnog albuma
Antonela Cesarec i Juraj Skupnjak najbolji u Krapini, Željku Rumbaku posthumno nagrada za Životno djelo
SODOMA I GOMORA: Pijani trojac posvađao se s velikom božićnom jelkom na trgu
[VIDEO] Pogledajte kako se neočekivani junak Dinama slomio. Plakao je od sreće pred Boysima
KUD Krapina najavljuje premijeru predstave 'Vlast je slast'
Hranjenje ptica zimi
Black Friday u Vacomu: visoki popusti i red na blagajni!
Najljepši dar za vaš dom – svjež i zdrav zrak bez vlage i plijesni! Iskoristite posebnu akciju i ostvarite 40% popusta!
Zašto je Donja Stubica novo poželjno mjesto za život?
Black Friday: Uhvatite najbolje popuste
