Kolar: ''Ovo je još jedna prilika da se sjetimo svih poginulih i nestalih hrvatskih branitelja''
Središnje županijsko obilježavanje Dana državnosti Republike Hrvatske i Dana Oružanih snaga Republike Hrvatske održano je danas u Krapini kod spomen-obilježja za sve poginule i preminule branitelje s područja Krapinsko-zagorske županije.
Cvijeće i svijeće položili su župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, potpredsjednik Županijske skupštine Željko Čleković i član Skupštine Romeo Vincelj te saborski zastupnik Željko Pavić. Tu su bile i brojne braniteljske udruge, Voditelj Područnog odsjeka za poslvoe obrane Krapina Josip Cigula, delegacija Policijske uprave krapinsko-zagorske u kojoj su bili načelnik Policijske postaje prometne policije Krapina Dejan Dunaj i pomoćnik načelnike PO Krapina s ispostavom Pregrada Damjan Vešligaj; zapovjednik i tajnik Vatrogasne zajednice Krapinsko-zagorske županije Marijan Lovrenčić i Rajko Jutriša te čelnici gradova i općina, gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović, gradonačelnik Pregrade Marko Vešigaj, načelnik Hraščine Branko Tukač i načelnik Jesenja Dario Cvrtila.
''Ovo je još jedna prilika da se sjetimo svih poginulih i nestalih hrvatskih branitelja jer nažalost, velika većina onih gardista koji su se postrojili tog 28. svibnja položili su svoj život za slobodnu i neovisnu Republiku Hrvatsku. Provedeni prvi višestranački izbori za Sabor Republike Hrvatske i sastav nove vlade su bili jedna prekretnica u daljnjem razvoju, ne samo Republike Hrvatske kao mlade države nego i općenito demokracije kakvu danas poznajemo u Republici Hrvatsko'' – poručio je nakon polaganja župan Kolar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorka tukla bivšeg muža i prijetila mu smrću: 'Spikala te bum, riješila te bum tog života'
Tomašević izvan sebe, drhti mu glas od šoka: 'HDZ laže, ovo je nezapamćeno nasilje'
Eksplozija u tvornici: ozlijeđeno petero ljudi, prevezeni u Opću bolnicu
Milanović se oglasio oko Vladine intervencije: 'Ovo je nezakonit i piratski akt'
Kreće sanacija 13.200 tona ilegalnog otpada u Poznanovcu, Odak: 'Mi smo, uz Gospić, prioritet'
KZŽ za stipendije u 2026. osigurala preko pola mil. eura i zauzela 2. mjesto po izdvajanju u RH!
U osnovnoj školi otkrivena legionela!
Plenković: 'Možemo! su promašili ceo fudbal. Sad nariču kako nisu bile Čavoglave na repertoaru'
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
