Jandroković posjetio Zagorski gospodarski zbor: ''Ima ovdje respektabilnih firmi, koje mogu igrati svaku globalnu utakmicu''
U Krapini je danas otvoren 31. Zagorski gospodarski zbor, kao što smo već pisali ovdje. Najjača gospodarska manifestacija u Krapinsko – zagorskoj županiji trajat će do 9. rujna. Zajednički je organiziraju zagorska Obrtnička i Gospodarska komora, Grad Krapina, Krapinsko-zagorska županija i Radio Kaj. Županija partner je Osječko – baranjska, država partner Austrija, a sudjeluje oko 150 izlagača.
Zagorski gospodarski zbor posjetio je i obišao i predsjednik Sabora Gordan Jandroković.
''Kao i svaki puta u Krapini na sajmu, zaista sam impresioniran onime što sam vidio. Zagorsko gospodarstvo postaje sve snažnije. Ovdje smo vidjeli od onih malih obrtnika, koji imaju po nekoliko zaposlenih, do stvarno respektabilnih firmi, koje mogu igrati svaku globalnu utakmicu, koje su svjetski konkurentne, ima dosta mladih visoko obrazovanih ljudi, koji se bave novim tehnologijama, tako da ovaj sajam pokazuje da se gospodarstvo u Zagorju ozbiljno razvija, da postaje snažno i čestitam svima onima koji su organizirali ovaj sajam, ali i onima koji sudjeluju u prosperitetu i napretku ovoga kraja'' – rekao je Jandroković
Predsjednik Sabora komentirao je i pitanje nedostatka radnika: ''Pitanje radnika postaje jedno novo pitanje s kojim se susrećemo u Hrvatskoj, slične brige imaju i Slovenci, razgovarali smo o tome, kod nas je sve više stranih radnika u građevinarstvu i turizmu, a vidim da će i u industrijskoj proizvodnji trebati radnika. Morat ćemo se pripremiti na to, zaposliti sve naše snage, sve koji su spremni i mogu raditi, a tamo gdje nećemo moći, morat ćemo ići sa stranim radnicama.'' – rekao je Jandroković i dodao da danas nemamo problem nezaposlenosti, već nam danas fali radnika, a oni koji dolaze, trebat će ih naravno integrirati i socijalizirati u Hrvatskoj, riješiti pitanje stanovanja, i to su izazovi koji nas očekuju u slijedećem desetljeću.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
Veliki uspjeh: Hrvatska u finalu Eurosonga nakon napete polufinalne večeri!
Preokret 20. svibnja mijenja sve: 3 znaka rješavaju obiteljski problem i dobivaju neočekivan novac!
Teška nesreća: Autom sletio na gradilište, vozač prevezen u Opću bolnicu
Liječnici OB Zabok završili dvije prestižne edukacije iz laparoskopske kirurgije hijatalnih hernija
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
