Preokretom do prve pobjede

4. NL – središte skupina A: 6. kolo: Ivančica – Špansko 2:1

U 6. kolu 4. NL središte skupina A, Ivančica je u Zlatar Bistrici dočekala Špansko. Bodovi su sad već prijeka potreba, jer u ovo kolo Ivančica je stigla sa pet poraza, a da stvar bude gora, u srijedu u kupu novi domaći poraz od Straže 1:5, koja je npr. u prvenstvu najbliže na ljestvici. Da stvar bude još gora, u toj utakmici Ivančica je izgledala najlošije ove jeseni do sada. I da stvar bude i još gora dogodila se strašna ozljeda Luke Jurkovića, koji je u nehotičnom startu golmana suigrača Nulija zadobio prijelom noge. Dakle, nimalo poticajna situacija za novu utakmicu, protiv Španskog, koje je u pet kola sakupilo zavidnih osam bodova.

Ocvirek eurogolom poništio rano vodstvo Španskog

Prva prijetnja domaćina stigla je već u 2. minuti. Nakon dužeg napada gostiju, krenula je polukontra domaćina. David Škvorc je davao desno za Martina Pošteka, no lopta se od bloka odbila lijevo za Marija Šumigu, koji kreće prema golu, ali ga Pavle Manzin sustiže i blokira. Šumiga je uspio pucati ali bez opasnosti za goste.

A na drugoj strani prva prilika pretvorena je u vodstvo gostiju i to u 8. minuti. Naizgled bezopasna akcija po desnoj strani i ubacivanje u sredinu, obrana nikako da očisti, puno pimplanja i lopta dolazi do Leonarda Vrančića koji sa par metara lagano zabija za 0:1. U 11. minuti Dino Ocvirek pokušava za domaćine iz slobodnjaka sa 20 metara, ali puca tik iznad prečke.

U 21. minuti po pokušaj na obje strane. Prvo je za goste sa 20 metara pokušao Luka Grubišić, a njegov je udarac Matija Nuli obranio. U istoj minuti na drugoj strani Škvorc je probio lijevu stranu i ubacio, no lopta se od Pošteka odbila do golmana Matije Pavla Gašparića. Škvorc je i u 23. minuti dao za Pošteka, koji puca s lijeve strane iskosa ali dosta preko gola.

Nakon toga 20 minuta ničega. Puno krivih dodavanja, rastrgana igra, teško za gledanje. I onda u 43. minuti fantastičan gol za 1:1. Jurica Havoić je na lijevoj strani brzo izveo prekid za Gabrijela Radikovića, koji daje desno za Dinu Ocvireka. Ovaj u trku sjajno prima loptu pa prolazi jednog, pa drugog pa trećeg igrača, ulazi s desne strane u kazneni prostor i fantastičnim udarcem pogađa kontra rašlje za 1:1. Fenomenalan eurogol. Do odmora Vrančić nakon gužve puca sa 16 metara pored gola. Tako se na odmor odlazi sa 1:1.

Konačno pobjeda

U nastavak domaćini ulaze vidno u boljem raspoloženju. Već u 50. minuti prijeti Šumiga, nakon što se u gužvi u kaznenom prostoru izborio za loptu, sa 12 metara puca, ali u blok. Na drugoj strani u 56. minuti nakon duge Akcije sa 18 metara puca Marko Sekulić, ali neprecizno. U 60. minuti velika prilika za goste. Sekulić je ubacio s desne strane, a na drugoj stativi sam je ostao Luka Letnar Glavinić, no puca slabo i Nuli  brani.

U 62. minuti preokret. Akcija je išla po lijevoj strani, Poštek je ubacio, Šumiga pucao, lopta se od nekog odbila, ali nastavila prema golu, Šumiga opet dolazi prvi do nje i zakucava u gol za 2:1. U 65. minuti kontra domaćina, D. Škvorc bježi po lijevoj strani, ubacuje na drugu, gdje je potpuno sam Ocvirek i pred njim prazan gol, no puca iz prve preko gola. U 63. minuti na drugoj strani ubačaj na Vrančića, koji puca glavom preko gola.

Gosti pokušavaju do izjednačenja, a domaćini vrebaju kontre. U 78. minuti gužva pred domaćim golom, lopta dolazi do Grubišića, koji puca u padu s desne strane, ali Nuli brani. Nova opasnost za domaće u 85. minuti. Karlo Althaller se probio po desnoj strani i ubacio za Grubišića, koji puca sa 7-8 metara iskosa, ali Nuli je opet na mjestu. Kontra domaćina u 90. minuti, Šumiga daje dubinsku za Patrika Kurešića, koji puca iskosa, ali Gašparić bani. U nadoknadi Špansko ostaje sa 10 igrača. Zbog prigovora drugi žuti zaradio je Manzin. Ivančica se do kraja obranila i stigla do prve pobjede.

Izjave: Robert Tukač; trener NK Ivančica: ''Tvrda i teška utakmica, dobar protivnik. Mi smo bili u krizi sa pet poraza. Krenulo je opet loše, primili smo gol iz prvog udarca gostiju, ali nismo se predavali, do odmora smo izjednačili, a u nastavku čekali svoju šansu i dočekali i mislim zasluženo pobijedili i nadam se da nećemo stati na tome. Pobjedu posvećujemo teško ozlijeđenom Luki Jurkoviću.''

Dražen Bobinec, trener NK Špansko: ''Mislim da smo preslabo ušli u utakmicu. U glavama mojih igrača bilo je da će to biti lagan posao, s obzirom da je Ivančica bila zadnja na ljestvici, međutim dečki su zasluženo dobili utakmicu, ostavili srce na terenu i ja im iskreno čestitam na prvoj pobjedi. Nadam se da će im ova utakmica pomoći u nekakvom nizu da izađu iz situacije u kojoj se trenutno nalaze.''