Ivančici igra, Blatu bodovi

4. NL – središte skupina A: 4. kolo: Ivančica – Blato 1:2

U 4. kolu 4. NL središte skupina A, Ivančica je u Zlatar Bistrici dočekala Blato. Nakon tri uvodna poraza, pobjeda je već imperativ, a do nje protiv jakog Blata nije lako stići. I onda sve skupa počne šokantno za domaćine već u 1. minuti. Benito Elez je asistirao za Marcela Sudena koji lijevom nogom, sa strane pogađa pod prečku za 0:1. No, to nije pokolebalo domaćine, koji su nekako odlučnije ušli u ovu utakmicu i pokušavaju se što prije vratiti. Prva je prilika za to slobodan udarac u 7. minuti koji izvodi Josip Kipa, no golman Dominik Turčić je na mjestu. Kipa prijeti i u 9. minuti iz igre, ali njegov udarac sa 12 metara odlazi pored gola. Sjajna prilika za domaćine stigla je u 11. minuti. David Škvorc sjajno petom proigrava Martina Pošteka, koji izlazi sam na Turčića no puca preko gola.

Ali u 12. minuti zasluženo izjednačenje. Gabrijel Radiković uzima loptu i daje za Škvorca, koji se oslobađa lažnjakom čuvara i pogađa za 1:1. Prvi je to gol Ivančice u sezoni i novi podstrek za nastavak. Naime, i nakon izjednačenja Ivančica ne prestaje sa napadima. U 17. minuti prijeti Mario Šumiga, ali puca malo pored gola. Dvije minute kasnije Šumiga puca sa 16 metara, a Turčić brani.

Novi pokušaj domaćina dolazi u 26. minuti. Škvorc odlaže za Šumigu na 16 metara, a ovaj puca, no Turčić je opet siguran. Gosti nakon gola u otvaranju pola sata bez šanse, a onda Matija Jurišić u 34. minuti bježi Luki Jurkoviću, ulazi prema golmana Matiji Nuliju ali je zakompliciralo dobru situaciju. Minutu kasnije na drugoj strani Dino Ocvirek puca vanjskom sa 14 metara pored gola.

U 42. minuti Šumiga daje povratnu loptu za Pošteka, koji puca preko gola. U 45. minuti nakon jedne odbijene lopte Šumiga dolazi prvi do nje, ali Turčić brani. Na odmor se tako odlazi sa 1:1, ali Ivančica je ta koja je pokazala puno više, no svjesni su domaćini da će to morati ponoviti i u nastavku.

U nastavku već u 46. minuti Šumiga kasni na ubačaj sa strane, a u 60. min Lovro Hajdek sa 20tak metara puca pored gola. U 72. minuti Kipa također nije precizan. Već broj prilika, kojih je puno manje pokazuje da je nastavak  nešto slabiji i polako se činilo kao idemo prema podjeli boda. Gosti tek u 81. minuti nakon slobodnog udarca imaju pokušaj, no Filip Tonković puca glavom preko gola. I onda u 86. minuti Matija Jurišić nakon ubacivanja prenosi loptu glavom, do ne dolazi Suden, izlazi pred Nulija i pogađa za 1:2. Do kraja, Ivančica pokušava barem do boda, ali nema konkretne prilike, čak je u sučevom vremenu Suden mogao i do trećeg gola, no Nuli mu je obranio udarac iz blizine nakon jedne kontre. Velika šteta za Ivančicu, koja je opet odirala dobru utakmicu, ali uz preslabu realizaciju da bi se stiglo do boda ili bodova. No, nekako sve to još sliči na dječje bolesti novaka u ligi, pa treba vjerovati da će ''odrastanje'' stići što brže.  Već u nedjleju u 5. kolu Ivančica ima teško gostovanje u zagorskom derbiju kod Mladosti u Zaboku. U njega ulazi sa zadnjeg mjesta, kao jedina ekipa bez boda.