Siniša Hajdaš Dončić i Sonja Borovčak posjetili Srednju školu Zabok
Župan Siniša Hajdaš Dončić u pratnji zamjenice Sonje Borovčak posjetio je Srednju školu Zabok, učenike u kabinetu ugosti
Župan Siniša Hajdaš Dončić u pratnji zamjenice Sonje Borovčak posjetio je Srednju školu Zabok, učenike u kabinetu ugostiteljstva. Visoki gosti stigli su kako bi učenicima i nastavnicima prije svega čestitali na uspjehu koji su postigli na međunarodnom natjecanju ugostiteljsko-turističkih škola u Bratislavi. Tamo su zabočki učenici uz pojedinačne nagrade i medalje, osvojili i titulu najatraktivnije i najinovativnije škole.
Posjet je učenike zatekao u punom radu jer pripremaju meni za sutrašnju Večer Zabočana. Goste, učenike i nastavnike pozdravila je ravnateljica škole Draženka Jurec, zahvalila je gostima na posjetu, a nastavnicima na njihovom trudu i zalaganju u radu s učenicima.
- Drago mi je da sam u školi koja pokazuje dobre rezultate u svom radu. Kao što se tehnologije mijenjaju, mijenja se i tehnologija pripreme hrane. U Hrvatskoj ima vrlo malo iskusnih kuhara i malo ljudi ulaže u sebe i moderniju pripremu hrane. Molim vas da obratite pažnju na tehnološki napredak u pripremi hrane – rekao je župan u svom obraćanju učenicima.
- Mi smo kao Krapinsko-zagorska županija opremili ovaj praktikum i time se ponosimo. Nadam se da će među vama biti vrhunskih kuharica i kuhara, imate potencijala za to. Vjerujem da ćete promicati ime Krapinsko-zagorske županije diljem Hrvatske, ali i va njenih granica. Čestitam svim mentorima i mentoricama na uspješnom radu – rekla je Sonja Borovčak te dodala kako je školi poklonjeno 2.000 kuna za nova natjecanja i nove medalje.
Ivan Škalec i Vedran Tuškan koji su bili na natjecanju Slovačkoj predstavili su gostima čime su tamo zaslužili nagrade, a Kristijan Barić i Matija Vukas s onim što pripremaju za sutrašnju večer.
Školi su stigli i novi pozivi za natjecanja u Poljskoj i Slovačkoj, a trenutno se pripremaju za međužupanijsko natjecanje.
Mnogi to ne znaju, ali Srednju školu Zabok pohađao je i sam župan, ne ugostiteljski, već ekonomski smjer.
- Meni je drago biti u svojoj školi nakon 17 godina. Hodamo i prisjećamo se kako je to nekad bilo. Nadograđene su neke stvari, škola ima lijep kabinet, nastavnici dobro rade s djecom. Promjene su više nego očite – rekao je župan Siniša Hajdaš Dončić.
Snimio: Krunoslav Pavlina
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Vrućina još jača, evo kad stiže vrhunac toplinskog vala
Drama u Zagorju: Sjekirom razbijao po kući, a zatim napao policajca. Morali ga prisilno vezati
Zagorec podnio prijavu policiji: 'Nisam dobil kredit'
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
U Mihovljanu se gradi punom parom: Asfaltirana cesta, uređuje se društveni dom, pri kraju i novi vatrogasni dom
Gradonačelnica Zaboka potpisala važan ugovor: 'Drago nam je što smo ostvarili ovo sufinanciranje'
Sve se mijenja preko noći: ova 3 znaka do kraja lipnja ulaze u razdoblje najveće zarade u životu!
Prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
