Cedevita junior slomila Zabok u zadnjoj četvrtini utakmice

Cedevita junior  je bila veliki favorit u utakmici 21. kola HT Premijer lige protiv Zaboka u Zaboku, no gosti su se itekako morali pomučiti da dođu do pobjede. Domaći su dugo odolijevali, a igrači Damira Mulaomerovića tek su u 32. minuti stigli do prvog dvoznamenkastog vodstva preko Rašića. Na kraju su rutinski priveli utakmicu kraju, ali su za ovu pobjedu morali utrošiti dosta truda.

Zabok je u nepune dvije minute utakmice imao vodstvo od 7:0, da bi prvi koš za goste nakon postigao Simon i povukao seriju gostiju od 7:0 za izjednačenje u 4. minuti igre (7:7). Domaći su se ponovno vratili na +7 u 6. minuti (19:12), nakon polaganja Perovića uz dodatno slobodno bacanje. Vrlo oštru minutu odmora u 9. minuti kod rezultata 23:17 odradio je Mulaomerović. Njegova momčad odgovorila je serijom od 4:0 (23:21) i natjerala Kujundžića na prvi predah, a seriju je nastavio tricom za 23:24 svojim već sedamnaestim košem nezaustavljivi Simon. Na prvi "mali predah" ipak se otišlo vodstvom Zabok (25:24), nakon što je iz "odbojke" poentirao Buljević.

Druga četvrtina protekla je uglavnom u ravnopravnoj igri, da bi se na "veliki odmor" otišlo s minimalnim vodstvom gostiju (39:40). Do poluvremena je Simon zabio 19 koševa, dok se kod domaćih Bond zaustavio na 10, a Perović na 9 koševa i 6 skokova.

Domaći su odlično otvorili nastavak i uz nekoliko asistencija Bonda prema Peroviću došli od pet koševa viška (49:44) u 23. minuti utakmice. No u nepune dvije minute gosti kreiraju seriju od 7:0 i prelaze u vodstvo (49:51). U samoj završnici treće četvrtine raspoloženi Topolović donosi gostima +7 (54:61), no u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 56:61, nakon ubačaja Perovića s poludistance.

Rašić je serijom od pet koševa u 32. minuti prvi put doveo Cedevitu junior do dvoznamenkastog vodstva (56:66). Raspoloženi Rašić svojom drugom tricom donosi gostima 13 koševa viška (63:76) i tu je zapravo priči bio kraj. Nakon toga Kučić je u nekoliko navrata odlično "otvorio" Cianija koji postiže nekoliko lakih koševa, a gosti rutinski privode utakmicu kraju do krajnjih 68:81.

U redovima Zaboka najefikasniji je bio Marko Perović, koji je imao double-double učinak od 23 koša i 11 skokova. Timothy Bond upisao je 14 koševa uz 6 asistencija, dok se Lukša Buljević zaustavio na 13 koševa. Prvo ime utakmice bio je Kruno Simon s 24 koša, a Saša Ciani zaustavio se na 16 koševa i 8 skokova.

Nažalost neki koji sebe smatraju navijačima Zaboka bez potrebe su uzeli na zub Luku Tomasa koji se vratio u momčad nakon ozljede. Luka nije imao šuterski dan, ali se borio i dobro je igrao u obrani i u organizaciji igre. Umjesto da ga bodre, navijači su ga vrijeđali, što mu je jako teško palo. Nadamo se da Luka neće napustiti Zabok, bio bi to u ovom trenutku veliki udarac za momčad Domagoja Kujundžića koja ionako ima velikih problema sa skraćenom rotacijom.

ZABOK - CEDEVITA JUNIOR 68:81 (25:24, 14:16, 17:21, 12:20)

ZABOK: Martinko, Stojanović, Tomić, Buljević 13 (1-1), Črnjević 6, Stipaničev 5, Tomas 3 (1-2), Borovčak, Perović 23 (2-2), Bond 14 (2-2), Antonić 4 (2-2). TRENER: Domagoj Kujundžić

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 1 (1-2), Kučić 4, Rašić 8, Marčinković 3, Ciani 16 (2-3), Vrgoč 3, Simon 24 (6-6), Zanki, Batinić 2, Topolović 11 (1-3). TRENER: Damir Mulaomerović