Završen prvi ciklus radionica - Kohezijska politika – regionalna i lokalna perspektiva
U sklopu edukativnih radionica projekta Europska unija u fokusu, u Zaboku je prošlog tjedna završio prvi ciklus radionica pod nazivom „Kohezijska politika – regionalna i lokalna perspektiva“.
U četvrtak i petak, 25. i 26. listopada, više od 40 osoba, predstavnika javnog i privatnog sektora, institucija i obrazovnog sektora s područja Krapinsko-zagorske županije prisustvovalo je radionicama na kojima su se kroz praktične primjere prikazali uspješni projekti provedeni u Poljskoj.
Kako bi se ostvario glavni cilj radionica koji se odnosi na jačanje kapaciteta ljudskih potencijala jedinica lokalne samouprave te kapaciteta regionalne samouprave i javnih institucija na području županije za učinkovitu pripremu i provedbu projekata financiranih iz fondova Europske unije, radionice su bile usmjerene na način planiranja i provedbe operativnih programa s ciljem povlačenja što većeg iznosa sredstava iz fondova za provedbu projekata.
Sudionici radionica imali su priliku vidjeti način planiranja koji prethodi prijavi projekata, načine na koji se određuju strateški prioriteti, naglašena je važnost usklađenog djelovanja nacionalne, regionalne i lokalne sredine kako bi se proveli važni strateški projekti. Kroz prezentacije uspješnih projekata, potencijalni prijavitelji projekata diskutirali su o temi što je potrebno pripremiti sada da bi prijava i provedba projekata bila što uspješnija.
Zagorska razvojna agencija i Krapinsko-zagorska županija kao nositelji edukacija, ugostili su gospodina Michala Korolka iz poljske regije Kujawsko-Pomorskie koji je prikazao iskustva Poljske u korištenju sredstava dostupnih putem fondova. Michal Korolko, kao član upravnog odbora za management fondova u regiji, predstavio je sustav programiranja na regionalnoj razini i umreženost lokalnih dionika. Neki od najuspješnijih primjera projekata potaknuli su sudionike na aktivnu raspravu o mogućnostima implementacije sličnih projekata u našim uvjetima.
Nastavak radionica planiran je za ponedjeljak, utorak i srijedu, 29.,30. i 31. listopada kada će se sudionicima predstaviti Uvod u Strukturne fondove i Kohezijski fond te će se praktično pripremati za korištenje Europskog fonda za regionalni razvoj i Europskog socijalnog fonda na regionalnoj i lokalnoj razini.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sudbina im konačno vraća osmijeh: 4 znaka kojima kolovoz donosi kraj muke i početak boljeg života
LIJEPA VIJEST: U Zagorju proteklog tjedna rođene 24 bebe, evo tko su i odakle njihove mame
Dea Presečki sama pješači 280 kilometara Camina u plemenitu svrhu. I vi možete pomoći
[FOTO i VIDEO] Skršio inox stupove u Zaboku i pobjegao, očevid je u tijeku
Samo 307 Zagoraca je ima: Za branje gljiva bez dozvole kazne su enormne. Evo iznosa
Prometni kaos prema Zagrebu: velike kolone, zabrana za određena vozila između Krapine i Đurmanca u oba smjera
Drama kod luksuznog hotela: plamen izbio u blizini objekta, vatrogasci odmah reagirali
Stižu im darovi s neba: Ova 3 horoskopska znaka do kraja ljeta očekuju bolji dani, novac i veliko olakšanje
Dnevni horoskop: Veliki sudbinski preokret za tri znaka, a evo koga očekuje neočekivani financijski dobitak!
Policija objavila detalje tragedije: Poginulo četverogodišnje dijete
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
