Prethodni članak
Sljedeći članak

Potpisani ugovori s dobitnicima srednjoškolskih stipendija u Općini Zlatar Bistrica

Srednjoškolski paket – stipendije, pomoć u nabavci udžbenika, besplatan prijevoz


Načelnik Općine Zlatar Bistrica Žarko Miholić ovih je dana potpisao ugovore s dobitnicima srednjoškolskih stipendija. – Kao i svake godine, raspisali smo natječaj za 15 stipendija za srednjoškolce, prema socijalnoj i kategoriji nadarenosti. Stipendije iznose 350 kuna i ipak su mala pomoć srednjoškolcima – rekao je načelnik Miholić, dodavši da je Općina Zlatar Bistrica jedna od rijetkih koja sufinancira i nabavku udžbenika za sve srednjoškolce u iznosu od 350 kuna, bez razlike na socijalni status ili upisanu srednju školu.

– Tu pomoć dajemo već nekoliko godina, to je dio srednjoškolskog paketa, uz sufinanciranje prijevoza. Financiramo onaj dio koji bi trebali roditelji, a imamo i neke linije poput Lovrečana prema Zlataru koje ministarstvo i Županija nisu htjeli financirati jer prema važećim kriterijima ministarstva, udaljenost je manja od 5 km, fali par stotina metara. Stoga smo preuzeli potpuno to financiranje, što je značajan iznos na mjesečnoj i godišnjoj razini, pa se svi naši srednjoškolci, bez razlike, voze besplatno – napominje načelnik Miholić. Dodaje da će Općina ovih dana raspisati i natječaj za novih 15 studentskih stipendija. – Bit će dodijeljene prema socijalnom kriteriju i deficitarnim zanimanjima, počevši prvenstveno od onoga što našoj općini nedostaje, a gorući su liječnici i općenito medicinska struka, odgajatelji, logopedi i stomatolozi.To ne znači da ostala zanimanja ne dolaze u obzir za stipendije, no pri bodovanju veći će se broj bodova dati toj struci koja u visokom obrazovanju nedostaje našoj općini – kaže načelnik Žarko Miholić.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Kolnici su mokri ili vlažni i skliski u većem dijelu zemlje. Magla smanjuje vidljivost ponegdje na cestama u unutrašnjosti, a moguća je i mjestimična poledica. Vozačima savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama te da na pu...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program