Otvorena izložba svestranog Zabočanina
Cijenjeni umjetnik u Zaboku je predstavio svoje radove, a i obilježio dugodišnje djelovanje
Pred mnogobrojnom publikom u Galeriji zabočke Gradske knjižnice, u subotu prvog travnja otvorena je izložba „Cvijeće-voće i slično“ Aleksandra Šandora Pavišića. Izložba svestranog umjetnika bila je i ujedno proslava njegovog jubilarnog 70. rođendana, kao i dvadeset i pet godina djelovanja u Zaboku.
Aleksandar Šandor Pavišić je izložbom predstavio samo jedan od brojnih svojih talenata, zanimanja i hobija koje je ostvario i kao građevinar, skladatelj, dugogodišnji voditelj zbora „Gjalski“, književnik, dizajner, kaligraf, dekorater ili projektant i još jednom potvrdio svoj status čovjeka koji je svojim djelima i angažmanom zadužio grad Zabok i šire. Izložene su slike mrtve prirode jarkih boja, a na događaju je pročitan ulomak iz njegove knjige Dvanaesta postaja Kostajnica.
Događaj je organizirala Gradska knjižnica u Zaboku te zabočki Ogranak Matice hrvatske, čiji je autor izložbe dugogodišnji član.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gori skladište guma? Širi se crni dim, vatrogasci na terenu
Tko peče najbolje božićne kolačiće? Prijavite se, čekaju vas lijepe nagrade
Zagorski vodovod preuzima vodne usluge u Krapini i okolici - evo što to znači za građane
Thompson silovito odgovorio Tomaševiću: ‘Samo probaj zabraniti’
Potpisan Ugovor o dodjeli poticajne naknade
Pun Mjesec razotkriva tajne i traži stabilnost – ovim znakovima dolazi velika promjena!
[FOTO] OGROMNA TRAGEDIJA: Buknuo požar u domu za starije, najmanje sedmero mrtvih
TRAGEDIJA: Vozač se zabio u nekoliko parkiranih auta i umro
Cristiano Ronaldo najavio kraj karijere: 'Rasplakat ću se'
Hrvatska pošta uvodi veliku promjenu za sve građane
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
