FOTO: Od škole se oprostili bistrički osmaši
U utorak 1. srpnja u Domu kulture u Mariji Bistrici, održana je završna priredba učenika osmih razreda nedavno završene školske godine u OŠ Marija Bistrica. Uz vodstvo svojih razrednica i razrednika sad već bivši osmaši pripremili su kratki program, kojim su se osvrnuli na osam nezaboravnih godina osnovne škole.
U Mariji Bistrici osnovnu školu ove je godine završilo 57 učenika. Razrednica 8. A bila je profesorica Vesna Brlek (matematika), 8. B profesor Marinko Micak (hrvatski jezik), a 8. C. profesorica Melita Petriš Banovec (hrvatski jezik). Ova je prilika iskorištena i za podjelu nagrada najuspješnijim učenicima, koji su u raznim područjima ostvarivali sjajne rezultate i doprinijeli ugledu škole.
Tako su posebne nagrade za razna područja dobili: Daria Kapitan, Ema Vajdić, Tena Hudek Bosanac, Tea Lacković, Petar Bajza, Ella Mesar, Marta Juras, Dora Šimunec i Valentin Slunjski. Tomislav Dužanec nagrađen je kao sportaš generacije, a najvišu nagradu škole za promicanje ugleda škole i izvrsne rezultate u području geografije, hrvatskog jezika, matematike i fizike, dobio je Andrej Ciković, koji je sudjelovao na čak devet županijskih natjecanja, a uz sve to je i sjajan u glazbenoj umjetnosti.
Osim osmašima, dodijeljena je i nagrada jednoj učenici koja je završila 6. razred. Ana Juras dobila je posebnu nagradu škole za promicanje ugleda škole i iznimne rezultate na području geografije i tehničke kulture, a li i svim drugim područjima na kojima je aktivna. Ana je sudjelovala na dva državna natjecanja, a trenutno je u Roču na Maloj glagoljaškoj akademiji. Posebnu nagradu za humanitarno djelovanje dobila je Mila Pavlović, koja je završila 7. razred. Cijelo njen 7. b razred dobio je pak nagradu ''Ruke dobrote'' i to za humanitarni rad u Humanitarnoj akciji ''Čisto srce 5 – vlažne maramice''.
Nagrade dodijelio i Ogranak Matice hrvatske u Mariji Bistrici
Također, Ogranak Matice hrvatske u Mariji Bistrici nastavio je tradiciju darivanja učenika koji su svih osam razreda završili s odličnim uspjehom, kao i učenika generacije. Zbirke pjesama poznatih bistričkih autora Josipa Ozimca i Željke Boc, u izdanjima Ogranka Matice hrvatske u Mariji Bistrici i Općinske knjižnice i čitaonice Marija Bistrica dobili su: Andrej Ciković, Marija Gereci, Marta Juras, Daria Kapitan, Tea Lacković, Valentin Slunjski, Petar Bajza, Dora Šimunec, Mihael Gabud, Ema Vajdić, Manuel Pentavec i Ivona Bahmet.
Također, Andrej Ciković, kao učenik generacije, dodatno je nagrađen informatičkom opremom i zbornikom radova Marija Bistrica u doba Ivana Krizmanića - "tiho žarište" hrvatskog narodnog preporoda i Matice ilirske.
Nagrade su učenicima uručivali predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Mariji Bistrici Damir Galoić i ravnatelj škole Dominik Karajić, koji je na početku čestitao svim učenicima i njihovim roditeljima, a učenicima je poželio puno sreće u daljnjem školovanju. Svečanosti oproštaja osmaša prisustvovao je u ime Svetišta MBB-e župni vikar vlč. Vedran Jakić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Astrolozi upozoravaju: 21. veljače je ključan dan za ova 3 znaka
Jeste li je vidjeli? Nestala je Laura, policija moli pomoć
Teška nesreća u Zagorju: Auto završio na krovu, dvoje ljudi u bolnici
IZBIO POŽAR: Vatrogasci na intervenciji, promet se odvija uz regulaciju
Stravično otkriće: Pronađeno tijelo, policija istražuje okolnosti smrti
Klupski derbi za Toplice 2
Korizmena tribina: Kulturni ratovi i stvaranje novog čovjeka
Radoboj živi likovnim životom: Prva izložba petero članova LURE
Objavljeno istraživanje: Evo što Hrvati misle o stranim radnicima
Junakinja: Kujica Luna pronašla nestalog muškarca u zadnji tren
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
