Zagorski derbi bez pobjednika - oproštaj kapetana

4. NL – središte skupina A: 30. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Straža 2:2

Za kraj natjecanja u ovoj sezoni 4. NL središte skupina A, još jedan zagorski derbi i to izravna borba za 12. mjestu. U Dubravi Zabočkoj Rudar je dočekao Stražu.  Daje sezona na kraju vidjelo se i po sastavima, jer su i jednima i drugima nedostajali igrači, pa je tako domaćin imao na klupi  samo četvoricu igrača, a gost samo dvojicu, između ostalog nije bilo ni Firera i Vidićeka. Domaćini su bolje otvorili utakmicu, imali kontrolu, a rano su i poveli. U 11. minuti Dorijan Bakek se probio po lijevoj strani i pucao, no lopta se odbila do Dominika Cujzeka, koji sa nekih 16 metara polu volje udarcem, a prizemnim pogađa za 1:0. U 29. minuti već je 2:0 Kapetan Siniša Gregurić, koji je odigrao još jedno odličnu utakmicu, ubacio je polu dijagonalno s lijeve na desnu stranu. Na loptu dolazi Cujzek i sjajno glavom pogađa kontra rašlje golmana Leona Majera. Neobranjivo i to je 2:0. No, na odmor se ipak odlazi sa 2:1. Naime u 44. minuti Straža je uspjela izvesti jednu kontru, a sa golom ju je završio Alen Neskić, pa se na odmor odlazi sa 2:1.

Teška ozljeda Krznara, oproštaj Gregurića

U nastavku je značajno pao ritam, koji je i inače bio takav da je utakmica izgledala više prijateljska. No, događaj u 63. minuti nekako je nažalost zasjenio samu utakmicu. Naime, došlo je do jako teške ozljede Karla Krznara, koji je odigrao sjajno proljeće, bio možda i najbolji igrač Rudara DZ. I baš u zadnjem kolu dogodi se strašna nesreće, okrenulo se koljeno i pomoć mu je ukazivana preko 25 minuta, stoga je igru napustio u 89. minuti. Nakon toga domaćini su bitno klonuli, ostali u šoku, a sudac Jelić pokazao je nadoknadu od 26 minuta. U 22. minuti te nadoknade Roberto Pavetić se pribio po desnoj strani zavrnuo za Cujzeka, koji umalo postiže i trći gol. No, gosti čiste praktički s crte i kreće kontra, još jedna uspješna, koju u 2:2 pretvara Lovro Pavić, koji je ušao pet minuta prije. Tako utakmica završava bez pobjednika, Rudar DZ ostaje na 12., a Straža na 13. mjestu. No, utakmica je imala i još jedan značaj. Naime, bila je to posljednja utakmica za seniore Rudara DZ kapetana Siniše Gregurića. Ovi završava seniorski staž dug čak 17 godina, uz podatak da je svih 17 godina proveo u istom klub, od čega desetak godina kao kapetan. Kako će reći trener Mario Videk bio je i ostao veliki uzor, pravi kapetan, koji je u svakom trenutku davao maksimum u igri, a pravi je kapetan bio i izvan terena. Za oproštaj u klubu su pripremili i prigodan poklon, uz zahvalu za sve što je učini za seniore i klub u tih 17 godina.