Zadar prelomio protiv Zaboka u trećoj četvrtini

Zadar je zasluženo slavio u gostima kod Zaboka

U zaostaloj utakmici 12. kola HT Premijer lige, Zadar je zasluženo slavio u gostima kod Zaboka sa 17 koševa viška. Krajnji rezultat bio je 71:88. Zabok se odlično držao u prvom poluvremenu, no utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini koju su gosti dobili sa 17 razlike (15:32).

Zadar je ozbiljno ušao u utakmicu i u 6. minuti je imao šest koševa viška (7:13). Domaći su teško branili robusnog Thompsona. No domaći odgovaraju s dvije trice Gunjine i jednom Jacovića za seriju od 9:0 i u 8. minuti na semaforu stoji 16:13, da bi nakon prve četvrtine rezultat bio 20:19.

U drugu se četvrtinu ušlo s obostrano dosta nervoze. Zadar je tri minute ostao bez koša, a Zabok pet. Kod minimalnog vodstva gostiju od 26:27, sa četiri uzastopne trice "eksplodirao" je Buljević i Zabok 26 sekundi prije kraja druge četvrtine ima pet koševa viška (36:31). No nevjerojatno olako ta prednost je prokockana. Prvo je uz dodatno slobodno bacanje položio Bursač, da bi sekundu prije kraja loptu izgubio Budimir, a Carter sa sirenom pogodio tricu za 36:37.

U trećoj četvrtini Zaboku je ponestalo daha. Stvari je u svoje ruke uzeo Carter, koji ulazi u seriju koševa, da bi za prvo dvoznamenkasto vodstvo gostiju (38:49) u 24. minuti tricu pogodio talentirani Paponja. Isti je igrač u 27. minuti prvi puta doveo Zadar do +20 (44:64), da bi se u zadnjih deset minuta nakon trice Gunjine ušlo rezultatom 51:69.
Zabok se dva puta preko kapetana Črnjevića uspio spustiti na -12 (59:71, 62:74), no nakon toga je s linije slobodnih bacanja bio precizan Bursač, da bi Marčinković svojom tricom za 62:79 u 36. minuti srušio sve nade Zaboka za bolji rezultat. Domaći su se trudili, ali Zadar više nije dozvolio bilo kakvo rezultatsko približavanje.

S 19 koševa, 9 skokova i 6 asistencija uz valorizaciju 30 domaće je ponovno predvodio Jure Gunjina, dok je Antonio Črnjević upisao 17 koševa uz 7 skokova i 3 asistencije, a Lukša Buljević zaustavio se na 14 koševa (trice 4/5). Goste je predvodio Justin Anthony Carter sa 17 koševa i 5 asistencija, a na 17 koševa zaustavio se i Dario Drežnjak.