Zabočka Mladost zasluženo izgubila na domaćem terenu

Ni u trećoj domaćoj utakmici Mladost nije uspjela stići do svoje prve domaće pobjede. U Zaboku je "brk omastila" Odra koja je odnijela sva tri boda, sasvim zasluženo.  Krajnji rezultat bio je 1:2. Gosti su puno bolje, čvršće i motiviranije ušli u utakmicu, što im je na kraju i donijelo pobjedu. Poveli su u 18. minuti nakon što je se Kljujev odlično ubacio po lijevoj strani i pronašao opasnog Hanachija koja prizemnim udarcem postiže pogodak za vodstvo Odre od 0:1. Tri minute kasnije nakon ubačaja Adžage pokušava Luter, ali njegov udarac nema snagu. Minutu kasnije na drugoj strani u dobroj siutaciji je Mihael Benčić, ali on puca mlako i ravno u Zubaka. U 26. minuti već je 0:2. Turk je neshvatljivo dodao loptu Topalović koji puca s 18 metara udaljenosti, lopta je čini se nekog okrnzula i prevarila Mihovlića za vodstvo gostiju od 0:2. Najbolju priliku za smanjenje vodstva ima u 35. minuti Turk koji se odlično ubacio poslije ubačaja Drempetića iz slobodnog udarca, ali je s tri metra udaljenosti pogodio vratnicu.

U nastavak je Mladost krenula sa sustavom 3-5-2 i koji čini se bolje odgovora ovoj momčadi. Mladost je imala inicijativu, no mora se priznati da su gosti bili vrlo opasni iz kontri koje je uglavnom kreirao Hanachi. Prvu šansu u nastavku ipak imaju gosti u 63. minuti kada Brebrić krade loptu Žugecu i dodaje Paveku, ali ovaj iz dobre pozicije puca u blok. Vinko Kotarski unio je dosta živosti u igru Mladosti i upravo je on u 68. minuti odličnim centaršutom pronašao Škrleca koji sam i neometan s pet metra udaljenosti puca pokraj gola. Opasni Hanachi u dobroj je prilici u 76. minuti, no domaći blok je još jednom na mjestu. Dvije minute kasnije domaći su smanjili vodstvo. Vinko Kotarski odlično je probio lijevu stranu, a Krajačić se još bolje ubacio na prvu vratnicu i efektnim udarcem pogodio za 1:2. Mladost je imala još jednu dobru priliku preko Črnjevića u 88. minuti, ali on je pucao pokraj gola. Šteta za domaće što od početka nisu krenuli kao u nastavku, jer bi krajnji ishod za njih vjerojatno bio povoljniji. S druge strane gosti su cijelu utakmicu ostavili srce na travnjaku, što ih je na kraju nagradilo i donijelo im sva tri boda.

MLADOST ZABOK - ODRA 1:2 (0:2)

ZABOK: igralište SC Zaseka, GLEDATELJA: 150, SUCI: Ammar, Tomić i Lasić.

STRIJELCI: 0:1 Hanachi 18', 0:2 Topalović 26', 1:2 Krajačić 78'.

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Ma. Benčić (60' Kotarski), Ocvirek (46' Šoštar), Mi. Benčić, Turk, Hrastinski (46' Krajačić), Tomek (88' Poslek), Drempetić, Škrlec (82' Črnjević), Lešković, Žugec. TRENER: Stjepan Poljak

ODRA: Zubak, Kljujev, Adžaga (63' A. Gudelj), Kovačić, Turković, Hanachi (89' Juranović), Luter, I. Gudelj (46' Brebrić), Pavek, Štefanac, Topalović. TRENER: Krešimir Ganjto