Šokantna utakmica u Maču

Gaj Mače prokockao vodstvo 2:0 na poluvremenu

• SPORT 4.4_NOGOMET 3. NL CENTAR GAJ U DVIJE UTAKMICE DO JEDNOG BODA Martin Šaban .JPG

Martin Šaban

Gaj Mače danas je u 24. kolu 3. NL centar dočekao Maksimir i odigrao šokantnu utakmicu. Naime, već u trećoj minuti Maksimir je ostao sa igračem manje. Vide Sečenj zaradio je izravni crveni karton zbog povlačenja za dres Luke Gajskog. Bila je to jedna greška gostiju, lopta je stigla do Gajskog, koji se spustio prema golu i Sečenj ga povlači u gol šansi i Gaj dobiva priliku 11 na 10. Gaj je prednost igrača viška vrlo brzo pretočio u vodstvo. Naime, Martin Šaban je u 7. minuti zabio za 1:0. No, do odmora mogao je Gaj (i trebao) napuniti mrežu Maksimira do vrha. Najbolju priliku imao je Šaban, nakon povratne lopte od strane Dina Cvrtile, no sa pet metara pogodio je točnu u, inače sjajnog golmana Petra Kezerića. Kezerić je sjajno izvadio i jako nezgodnu loptu, koja se od živog zida odbila i promijenila smjer. Bila je riječ o slobodnjaku Tina Gregurića, koji je uz to pogodio i prečku. Ipak, u 41. minuti Gaj dolazi do 2:0. Šaban se sjajno snašao, nakon jedne odbijene lopte i zabio za 2:0  Reklo bi se idealno i sve je ukazivalo na pobjedu domaćina, iako se domaćini sigurno žalili da još koja lopta nije ušla u gol u prvih 45 minuta. No, u nastavku preokret. Već u 49. minuti situacija koja je utjecala na nastavak i odnijela vodu na mlin gostiju. Nakon duge lopte preko obrane domaćina i ulaska s krila jednog igrača, Mislav Janko Tor izlazi na njega, ovaj daje povratnu i uslijedio je udarac. Do gol crte je stigao Tomas Vukadin i instinktivno brani rukom. Zaradio je izravan crveni karton, pa su snage poravnate, a naravno Maksimir je dobio kazneni udarac, koji je u 2:1 u 50. minuti pretvorio Stjepan Krznar. Nakon toga Gaj se povlači, a gosti su osjetili da mogu do punog plijena. U 79. minuti Robert Husnjak nakon pogađa za 2:2. No, u 82. minuti Gaj ima veliku šansu vratiti vodstvo. Dino Postonjski krenuo je od svoje polovice u kontru, na centru se othrvao stoperu a uz njega trči i Šaban. Sve izgleda čisto, no Postonjski malo krivo zahvaća loptu i ona odlazi predaleko od Šabana, koji ju nekako hvata i pokušava natrag za Postonjskog, no obrana se već vratila i prilika propada. I kada se već činilo da će utakmica završiti podjelom bodova, u 90. minuti Filip Mamić pogađa za konačnih 2:3 i pobjedu Maksimira. Ušao je s lijeve strane u kazneni prostor, namjestio se i pogodio desnom nogom prvi kut za 2:3. Mora se reći da je Gaj odigrao vidno oslabljen, bez nekolicine standardnih igrača (Mazalović, Haramustek, Brlečić, Sambol…). No, i takav je mogao doći do pobjede protiv top pet ekipe lige trenutno, ali na kraju nije tako ispalo. U 25. kolu Gaj gostuje kod Samobora.

3. NL – centar 24. kolo

GAJ MAČE – MAKSIMIR 2:3 (2:0)

SUTKINJE/SUDAC: Ana Kederov, Ivan Jović, Maja Brozović     GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 1:0 Šaban 7', 2:0 Šaban 41', 2:1 Krznar 11m, 2:2 Husnjak 79', 2:3 Mamić 90'

CRVENI KARTONI: Vukadin (Gaj Mače) 49', Sečenj (Maksimir) 3'

GAJ MAČE: Tor, Deak (75' Pranjić), Vukadin, Postonjski, Cvrtila, Šaban, Gajski, Baneković, Krpanec, Gregurić (57' Tepšić), Josipović; trener: Marijan Glavica

MAKSIMIR: Kezerić, Kondres, Mršić, Husnjak, Mamić, Hodak, Sečenj, Batistić (61' Nasri), Glavinić,        Rosandić, Krznar; trener: Zoran Santrač

Parovi 25. kola: 08.04. 16.30 h