Zabočka Mladost u minuti preokrenula 2:0 u 2:2

Nakon domaćeg poraza protiv Tondacha Zabočani su se iz Blata vratili kući s bodom. Trenera Poljaka može veseliti da je njegova momčad ovaj puta pokazala veću borbenost, ali i karakter nego tjedan ranije kada su kod kuće poraženi u zagorskom derbiju od Bedekovčanaca.

Prvo poluvrijeme ostat će upamćeno po pokušaja Šoštara iz 30. minute kada je izašao sam pred domaćeg vratara, pokušao ga lobati, ali ovaj je obranio njegov udarac. Sve bitno za utakmicu dogodilo se u njenom nastavku. Domaći su poveli u 68. minuti nakon što se lopta u gužvi nespretno odbila od Črnjevića i odsjela u mreži za 1:0. Samo dvije minute kasnije Kulašević koristi pogrešku Tarlea i povećava vodstvo Blata na 2:0. Zabočani nisu odustajali i to im se isplatilo. U periodu od 80.-81. minute uspjeli su preokrenuti rezultat i kući u Zabok donijeti bod. Na 2:1 smanjio je Brezak koji je odlično poentirao glavom na ubačaj Matije Benčića s desne strane iz slobodnog udarca. Konačnh 2:2 postavio je Matija Črnjević na asistenciju Škrleca i tako se iz tragičara pretvorio u junaka utakmice. Ovaj bod bit će veliki poticaj za mladu momčad Stjepana Poljaka.

BLATO - MLADOST ZABOK 2:2 (0:0)

BLATO: igralište NK Blato, GLEDATELJA: 50, SUCI: Glavić, Kordej i Marić.

STRIJELCI: 1:0 Črnjević 68' (ag), 2.0 Kulašević 70', 2:1 Brezak 80', 2:2 Črnjević 81'.

BLATO: Kvakan, Tonković (61' Mihaljević), Tudjek (58' Elez), Suden, Kovačić, Eterović, Kulašević, Knežević (88' Papić), Jurišić, Čilić, Lipovac. TRENER: Mladen Muškovac

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Ma. Benčić, Košćak, Šoštar (67' Škrlec), Mi. Benčić (90'+1 Tumpić), Kotarski (67' Brezak), Tomek, Tarle,  Črnjević, Žugec, Hrastinski (69' Krajačić). TRENER: Stjepan Poljak