Za kraj poraz kod Španskog

4. NL – središte skupina A: 30. kolo: Špansko – Straža 4:0

• Viktor Beram .JPG

Viktor Beram

U 30. kolu 4. NL središte skupina A, Straža je gostovala kod Španskog. Za kraj sezone teško gostovanje, no bez rezultatskog pritiska. Straža je u zapisniku imala samo 11 igrača i bila je to na neki način revijalna utakmica. Španskom je u vodstvo doveo Karlo Althaller u 21. minuti, a na 2:0 povisio je u 35. minuti David Lojber. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku, Antonio Đurić je sa još dva gola samo potvrdio pobjedu Španskog, a zabijao je u 74. i 90. minuti. Bio je to oproštaj Straže sa 4. NL središte. Na kraju sezone u kojoj je propušteno jako puno prilika za uhvatiti opstanak, Straža je završila na predzadnjem mjestu sa 15 bodova.