Worku sa sirenom za pobjedu Zaboka

U vrlo uzbudljivoj, na momente i dramtičnoj utakmici 31. kola HT Premijer lige, košarkaši Zaboka stigli su do pobjede protiv Šibenke 100:98

U vrlo uzbudljivoj, na momente i dramtičnoj utakmici 31. kola HT Premijer lige, košarkaši Zaboka sa zvukom su sirene košem Eyassua Workua stigli do pobjede protiv Šibenke 100:98. Bila je to utakmica bez pravih obrana, puno obrata, a na kraju su više sreće imali Zabočani.

Početak utakmice bio je izjendačen. U 5. minutu na semaforu je stajalo 10:9, a sve koševe za goste u tom je periodu postigao Miković. Kod Zaboka je u napadu odlično otvorio Krajinović koji je u 6. minuti pogodio tricu za 15:9. Na Krajinovića se odlično nadovezao Worku koji je dva puta poentirao ispod koša uz dodatano slobodno bacanje, pa je Zaboku na ulasku u 8. minutu imao dvoznamenkasto vodstvo (23:11). Do kraja četvrtine Šibenka se malo sabrala i nakon trice Bašića prva četvrtina završila je rezultatom 27:20.

Drugu četvrtinu u napadu domaćih odlično je odigrao Črnjević, Zabok je bio u stalnoj prednosti, no mic po mic Šibenčani su u završnici tog dijela utakmice ponajviše zahvaljujući Pleadinu i Šariću stigli do samo dva koša zaostatka (47:45), da bi poslije polaganja Črnjevića uz dodatno slobodno bacanje Zabok na veliki odmor otišao s pet koševa viška (50:45).

Početkom nastavka Zabok radi seriju od 9:2 i u 23. minuti ima lijepih 12 koševa viška (59:47). Zahvaljući sjajnoj seriji odličnog Mikovića od 10 koševa u 27. minuti stvari su se vratili na početak (61:61), da bi Zabok ipak u zadnjih deset minuta ušao s pet koševa viška (73:68).

Na ulasku u 36. minutu kapetan Črnjević zabija tricu za 86:79, no na isti način mu uzvraćaju Širko i Bašić i Šibenka je na minimalnom zaostatku (86:85). U samoj završnici odgovornost su na sebe preuzele Črnjević s jedne i Širko s druge strane. Gosti su i poveli u minutu i 17 sekundi prije kraja nakon ubačaja Širka uz dodatno slobodno bacanje (95:96), no odmah mu je osmim uzastopnim košem uzvratio Črnjević (96:95). Samo 36 sekundi prije kraja Šibenčani vraćaju loptu u zadnje polje, da bi 19 sekundi prije kraja Freeman napravio svoju petu osobnu pogrešku na Tomasu koji pogađa oba slobodna bacanja (98:95). Deset sekundi prije kraja Marić radi faul na Mikoviću koji promašuje prvo, a potom namjerno i drugo slobodno bacanje, Zabočani ne uspjevaju zagraditi, loptu uzima Pleadin i dodaje na tricu do Širka koji dvije sekunde prije kraja pogađa tricu za 98:98. Ivan Tomas zove minutu odmora, gosti očekuju loptu na Črnjevića, no Marić iz auta dodaje za Workua koji se povukao u stranu i sa zvukom sirene pogodio za konačnih 100:98 i veliko slavlje Zaboka koji je ovom pobjedom na korak do sedme pozicije prije play offa.

U vjerojatno svom najboljem napadačkom izdanju u karijeri Antonio Črnjević postigao je 30 koševa (šut iz igre 11/15 73%), čemu je pridodao i 7 skokova. Patrik Jambrović pridružio je 15 koševa uz po 5 skokova i asistencija, a Eyassu Worku 14 koševa uz 5 skokova i 4 asistencije. Luka Krajinović postigao je 11 koševa bez promašaja (trice 3-3), a 11 je koševa uz 6 asistencija upisao i Luka Tomas. Kod gostiju double-double učinak od 25 koševa i 14 skokova imao je Milija Miković, a odličan je bio Henrik Širko koji je postigao 22 koša uz 5 skokova 9 asistencija. Svakako valja skinuti kapu Henriku Širku za potez u 17. minuti kada je kod rezultata 43:36 priznao da je skrivio aut, kada suci nisu bili sigurni u svoju odluku. James Freeman postigao je 17 koševa uz 5 asistencija, Juraj Pleadin zaustavio se na 14, a Domagoj Bašić na 12 koševa.

ZABOK - ŠIBENKA 100:98 (27:20 23:25,23:23,27:30)

ZABOK: Martinko, Krajinović 11, Anzulović 6 (1-2), Tomas 11 (5-6), Borovčak, Črnjević 30 (2-4), Marić 9 (2-2), Worku 14 (2-2), Maričević 4, Jambrović 15 (1-1), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas

ŠIBENKA: Freeman 17 (1-2), Bobek, D. Šarić 6 (1-2), P. Šarić, Bašić 12, Antić, Miković 25 (5-8), Pleadin 14 (5-6), Vlaić, Širko 22 (7-8), Jurković 2 (2-2). TRENER: Dženan Rahimić