Visoka pobjeda gostiju

1. ŽNL 22. kolo: Rudar M – Ivančica 0:4

U 22. kolu 1. zagorske nogometne lige zanimljivu smo utakmicu očekivali u Mihovljanu, gdje je Rudar dočekao Ivančicu iz Zlatar Bistrice. Bio je to derbi sredine ljestvice, jer je Rudar u utakmicu ušao s 8. mjesta i 28 bodova, dok je Ivančica s bodom više bila mjesto više, dakle sedma. Proljeće i jedni i drugi igraju promjenjivo, a kolo prije Ivančica je prekinula negativni niz od 3 uzastopna poraza, dok je Rudar M poražen kod lidera Golubovca. No, u tjednu je došlo do razlaza s trenerom Kunštekom, što je moguće ostavilo traga na ekipi. Gosti su iz prve prilike zabili u 9. minuti, kada je na asistenciju Tukača pogodio Šumiga. U 22. minuti nakon malonogometne akcije Šumige i Tukača, Haban je pogodio za 0:2, a isti je igrač u 28. minuti zabio i za 0:3. U nastavku, u 63. minuti Šumiga je svojim drugim golom postavio konačnih 0:4.