Velika pobjeda Zaboka protiv Splita

Velika pobjeda košarkaša Zaboka. U utakmici 20. kola HT Premijer lige Zabok je na svom parketu slavio protiv Splita u uzbudljivoj završnici rezultatom 92:88. Ovo je četvrto uzastopno slavlje Zaboka i dokaz da ova momčad igra fantastičnu košarku.

Krenulo je kao iz snova u Zaboku. Već u 4. minuti na semaforu je stajalo 10:4, a zahvaljujući sjajnom i raspoloženom Worku Zabok u 7. minuti ima već 13 koševa viška (20:7). Gosti nisu mogli odgovoriti na brzu igru Zaboka koji je nakon zakucavanja Maričevića imao velikih +14 (25:11) na ulasku u 10. minutu, da bi Worku sa sirenom pogodio za 27:14. Bio je to njegov već 13 koš.

Zabok je drugu četvrtinu otvorio tricom Jambrovića (30:14), a najvećih +17 (33:17) domaći imaju nakon trice Gabriela Marića u 12. minuti. Gosti su se u završnici druge četvrtine uspjeli spustiti koševima Baje i Ukića na -9 (46:37), no u prvom dijelu fenomenalni Worku pogađa tricu sa sirenom za +12 (49:37) prije odlaska na "veliki odmor".

Gosti u nastavku pojačavaju obranu, u 23. minuti Perković veže dvije trice i Split se približava na -5 (54:49). Domaće redove tricom budi Petar Marić, ponovno se budi Worku i Zabok u 25. minuti ima lijepih 14 koševa viška (63:49). No u zadnje tri minute zahvaljujući Lukoviću, Baji i Ukiću Split se spušta na 71:65.

U posljednjih deset minuta Splićani su dodatno podignuli angažman u obrani, a u napadu su se u potpunosti razigrali Luković i Perković. Zabok je i brzo ušao u bonus, što su gosti vješto koristili. Split se potpuno vraća u igru u 36. minuti kada Ukić pogađa tricu za 78:78, a nakon koševa Lukovića s linije slobodnih bacanja i trice Perkovića tri i pol minute prije kraja utakmice na semaforu stoji 78:83. Malo je tko vjerovao da Zabočani imaju snage za preokret. Stvari je u svoje ruke preuzeo kapetan Antonio Črnjević. Nakon četiri njegova ubačaja Zabok se približava na 82:83, nakon čega tehničku grešku dobiva trener Skelin, pa Petar Marić s linije slobodnih bacanja vraća stvari na novi početak (83:83), 2 minute i 36 sekundi prije kraja utakmice. Na ulasku u zadnju minutu važnu tricu postiže Črnjević (88:85), ali 33 sekunde prije kraja na drugoj strani istom mjerom uzvraća Perković (88:88). Samo 20 sekundi prije kraja Črnjević pogađa za 90:88, Perković promašuje tricu četiri sekunde prije kraja, Čampara radi brzi faul na Črnjeviću koji je precizan s linije slobodnih bacanja za konačnih 92:88 i veliko i zasluženo slavlje Zaboka.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Eyassu Worku koji je ubilježio 31 koš uz 3 skoka i 4 ukradene lopte. Kapetan Antonio Črnjević pridružio je 16 uz 4 skoka i 3 asistencije, Patrik Jambrović 14 uz 4 skoka i 5 asistencija, a Petar Marić je uz 11 koševa ubilježio 3 skoka i 4 asistencije. Kod gostiju prvo ime Marko Luković s 21 košem, Toni Perković pridružio je 15 koševa uz 5 skokova i 3 asistencije, 15 koševa pridružio je i Darko Bajo uz 8 skokova, a istovjetan je učinak imao i Marin Marić. Roko Leni Ukić zaustavio se na 11 koševa, te po 6 skokova i asistencija.

ZABOK - SPLIT 92:88 (27:14, 22:23, 22:28, 21:23)

ZABOK: Martinko, Krajinović 3, Anzulović, G. Marić 7, Tomas 8, Črnjević 16 (2-2), P. Marić 11 (2-2), Worku 29 (4-4), Maričević 4 (2-2), Jambrović 14 (4-6), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas

SPLIT: Perković 19 (3-3), Gizdavčić, Perasović 2, Kedžo, Ukić 11, Marčinković 3, Šarić, Bajo 15 (5-5), Čampara 2, Vranković, Luković 21 (7-8), Marić 15 (5-6). TRENER: Ivica Skelin