Važna pobjeda Zagorca KR, Tondach pao iz sumnjivog kaznenog udarca

18. kolo III. NL-centar

Nakon teškog poraza protiv Gaja (7:1), Zagorec KR pokazao je karakter i važnom se pobjedom iskupio svojim navijačima. U Podgori je s 3:1 pala Zelina. Važnija činjenica od sam pobjede je ta da su Krapinčani cijelu utakmicu bili bolja momčad. Šokirao ih je pogodak Pličanića u 22. minuti, no u nastavku su postigli tri pogotka za tri vrjiedna boda. Prvo je u 62. minuti iz kaznenog udarca poravnao Majcenić, nakon što je srušen Štimac, a samo šest minuta kasnije Majcenić je asistent, a Štimac glavom dovodi Zagorec KR u vodstvo od 2:1. Na samom početku sudačke nadoknade Bračević na asitenciju Hanžića postavlja konačnih 3:1. Ovom pobjedom Zagorec KR napredovao je jedno mjesto i sada drži jedanaestu poziciju.

Tondach je bio blizu važnog boda u Petrinji, a na kraju je minimalno poražen iz mora se priznati sumnjivog kaznenog udarca kojeg je realizirao Lovrić u 88. minuti. Bila je to čvrsta utakmica s malo pravih šansi. U prvom dijelu Martinec je imao jednu dobru intervenciju, a u nastavku se iz jednog centaršuta i pomalo slučajna zatresla greda njegovih vrata. Tondach je kreirao dvije, tri opasne kontre i imao jedan dobar udarac Mlinarića u 55. minuti, no to nažalost nije bilo dovoljno za bod.

Od ostalih utakmica moramo izdvojiti golijadu od sedam golova u Odranskom Obrežu u kojoj je domaći Dinamo s 4:3 skinuo lidera. Maskimir se s dva pogotka Batistića približio Segesti na samo bod. Lučko se dosta mučilo protiv Save Strmec, a tek u 88. minuti Husinec je postigao pobjedonosni pogodak za sva tri boda i barem privremeni plasman na treću poziciju. Markušić je u petoj minuti sudačke nadoknade spasio Vrapče od blamaže protiv Bistre, a jedan pogodak Burića donio je sva tri boda Trešnjevki u derbiju zapada protiv Ponikvi. Mreže su mirovale jedino u Kurilovcu gdje je istoimeni domaćin dočekao HAŠK 1903.

Na nedjeljnoj matineji u Maču u 11 sati Gaj Mače ima lijepu priliku protiv Samobora vratiti se na diobu drugog mjesta i približiti se vodećoj Segesti na samo bod zaostatka.

ZAGOREC KR – ZELINA 3:1 (0:0)

KRAPINA: Stadion ŠRC Podgora, GLEDATELJA: 100, SUCI: Kožarec, Batušić i Aščić.

STRIJELCI: 0:1 Pličanić 22', 1:1 Majcenić 62' (11m), 2:1 Štimac 68', 3:1 Bračević 90'+1.

ZAGOREC KR: Mužina, Kunštić, Stiperski (58' Korytskyi), Majcenić (76' Strabić), Brčić (58' Ružak, 90' Bračević), Turniški, Izuckuwu, Harison (58' Jazbec), Šimunić, Landripet, Hanžić. TRENER: Ivan Ivanović

ZELINA: Bermanec, Ljuboja, Garić, Haramina, Pličanić, Perišić (75' Koščec), Husnjak, Miloš, Ovčar (78' Kordej), Ćorić, Aremu (87' Gašpar).  TRENER: Boris Perković

MLADOST P – TONDACH 1:0 (0:0)

PETRINJA: igralište Mladosti, GLEDATELJA: 100, SUCI: Jerbić, Deverić i Šarić.

STRIJELAC: 1:0 Lovrić 88' (11m)

MLADOST P: Gubec, Šipš, Perić (46' Cerjak), Lovrić, Handanović, Čajani (55' Matković), Pejaković (55' Vlajsvoić), Knežević (76' Alapić, 83' Horvatin), Gulin, Vranić, Marović. TRENER: Milan Matanović

TONDACH: Martinec, Kralj, Mlinarić, Borovčak (85' Bosec), Frtalj, Frančina, L. Jurina, Jagarčec (60' Boronjek), Cvilko (76' Videk), R. Jurina, Usmiani. TRENER: Dražen Kovjanić

Ostali rezultati 18. kola:

Dinamo OO – Segesta 4:3 (Adamić 29', Ndao 43', Puntar 56', Grgić 67'/Kukoč 21', Đurak 53', Mihaljević 90'+2)

Maksimir – Lukavec 2:0 (Batistić 41', 57')

Vrapče – Bistra 1:1 (Markušić 90'+5/Kereša 83')

Lučko – Sava Strmec 2:1 (Kiš 38', Husinec 88'/Žitković 29')

Kurilovec – HAŠK 1903 0:0

Ponikve – Trešnjevka 0:1 (Burić 21')

GAJ MAČE – Samobor (nedjelja 3.3. u 11 sati)