U rovovskoj borbi vrijedna pobjeda Gaja

3. NL – centar: 2. kolo: Gaj Mače – Lučko 1:0

U 2. kolu 3. NL Centar Gaj Mače je dočekao Lučko. Nimalo lak zadatak bio je pred igračima Gaja da poprave dojam iz 1. kola kada su poraženi kod Vrbovca, ostavivši u nastavku posebno loš dojam. Puno bolje bilo je u tjednu u pretkolu hrvatskog nogometnog kupa kod Bjelovara, kada su sekunde dijelile Gaj od penala i baš je ta vrlo dobra izvedba u većem dijelu utakmice kupa budila pozitivnu nadu za prvi domaći prvenstveni ogled ove sezone.

Mazalović u završnici poluvremena za 1:0

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi pokušaj imali su domaćini i to u 7. minuti iz slobodnjaka s desne strane sa 25 metara. Vrlo dobro pucao je Tomislav Haramustek, no Bruno Javor na golu gostiju bio je siguran. Gosti su opasnije zaprijetili u 12. minuti, kada se po lijevoj strani u kazneni prostor spustio Matej Grgić, no Krunoslav Sedak je u zadnji čas klizećim startom odbio loptu u korner. U 16. minuti novi slobodan udarac za domaćine, ovaj puta po sredini sa 20 metara. Pucao je Mario Brlečić, Javor je obranio, ali je sudac ionako svirao neizravan udarac zbog krivo postavljenog domaćeg igrača u živom zidu.

U 20. minuti velika prilika za goste točnije za Marka Brekala. Jedna duga lopta preletjela je Pericu Ivetića, pa se Brekalo sam spustio s desne strane prema golu Gaja, no sjajno je s druge stoperske pozicije reagirao Sedak i spasio kolegu, odbivši loptu u korner. U vrlo siromašnom prvom dijelu bilježimo u 38.  minuti pokušaj Grgića za goste iskosa sa 25 metara ali dosta pored gola.

U 43. minuti Luka Gajski se probio po desnoj strani, zaustavljen je na 20tak metara. Taj događaj i prekid razbudio je domaćine i publiku. Nakon slobodnog udarca stigao je korner, koji je izveo Haramustek a u srcu kaznenog prostora najbolje se snašao Tomislav Mazalović i glavom pogodio za 1:0. Igrala se 45. minuta. Tako Gaj ipak na odmor odlazi sa minimalnim vodstvom. Bilo je to vrlo opreznih i oku ne previše lijepih 45 minuta. No gol domaćina sigurno je otvorio utakmicu u nastavku.

Gaj zadržao vodstvo i stigao do vrijedna tri boda

No, u prvih 10 minuta nastavka samo smo vidjeli nastavak vrlo čvrste igre, bez prilika, a onda u 56. minuti dolazi do isključenja gostujućeg igrača, Martina Maloče, inače nekada igrača Gaja. Mazalović je išao na jednu loptu glavom, a Maloča nogom i došlo je do udarca noge u glavu. Sudac Petrunić je prvo pokazao žuti karton, ali nakon konzultacija sa kolegicom Neralić ipak je izvadio crveni. Namjere nije bilo, ali izgledalo je vrlo vrlo opasno, no Mazalović je ipak nastavio igru.

U 61. minuti Haramustek se dobro probio po desnoj strani, dao povratno za Šabana, koji puca u blok. Minutu kasnije, još je u boljoj poziciji Haramustek, također na desnoj strani, ali umjesto da puca, daje opet za Šabana, ovaj za Darija Josipovića, čiji udarac opet zapinje u gužvi. No, u 71. minuti i domaćini ostaju sa 10 igrača. Ivetić je neoprezno igrao nogom prema glavi i zaradio drugi žuti karton, pa su snage poravnate. Odmah iz slobodnjaka opasnost pred golom Gaja, ali obrana nekako izbija loptu.

U 73. minuti za goste sa 30 metara malo iskosa puca Filip Jovičević, no Tor hvata loptu. Šaban je pak na drugoj strani u 74. minuti probio desnu stranu, ali se odlučio na dribling prema sredini, pa je zapeo u prometu, dao povratni za Haramusteka, koji sa 20 minuta puca u blok. U 77. minuti gosti prijete s lijeve strane, ali lopta se odbija na desnu stranu do Jurice Bubnića, koji dobro puca sa 20 metara, ali Tor još bolje brani. U 82. minuti Matej Kelava se našao u sjajnoj prilici na lijevoj stran, ali Tor sjajno izlazi i brani još jednu izglednu priliku gostiju. Do kraja puno nervoze, još poneki žuti karton, ali Gaj je izdržao i stigao do vrijedne pojede. Već u srijedu slijedi gostovanje kod Segeste, a u 4. kolu Gaj će dočekati Karlovac 1919. u subotu u 16.30 sati.

Izjave: Marijan Glavica, trener NK Gaj Mače: ''Jedna jako teška utakmica nakon srijede i kupa, gdje smo se maksimalno potrošili u 120 minuta i na jedan stvarni nesretan način ispali. Uspjeli smo se kroz dva dana rekuperirat i pristup i odnos moje ekipe, svaka im čast na zalaganju i htijenju i više nego zasluženoj pobjedi u jednoj jako teškoj utakmici, sa jednim jako teškim protivnikom.''

Tomislav Brlečić, trener NK Lučko: ''Čestitam Gaju na pobjedi. Moglo je otići i na drugu stranu. Mi smo bili neodlučni u tim nekim trenutcima…Poslije nije ni bilo nogometa, jer teško je bilo što pričat kad nema ni lopti oko terena.''

3 NL – centar, 2. kolo

GAJ MAČE – LUČKO  1:0 (1:0)

SUCI/SUTKINJA: Petrunić, Delač, Neralić  GLEDATELJA: 300

STRIJELCI: 1:0 Mazalović 45'

CRVENI KARTONI: Ivetić (Gaj Mače) dva žuta 54' napucavanje lopte, 71' preoštar start; Maloča (Lučko) 56' grubi start nogom u predjelu glave; službeni predstavnik Mario Čehulić (Gaj Mače) dva žuta zbog prigovora sucu 67' i 81'

GAJ MAČE: Tor, Brlečić (71'. Vukadin), Tepšić, Haramustek, Šaban (82' Kiš), Gajski (46' Cvrtila), Sedak, Ivetić, Mazalović, Krpanec, Gregurić (46' Josipović); trener: Marijan Glavica

LUČKO: Javor, Štimac, Grozdek (59' Pavlak), Rak, Maloča, Brekalo (59' Kelava), Puntar, Grgić (71' Jovičević), Čičković (71' Toš), Jazvić, Bubnić; trener: Tomislav Brlečić