Tondachu bod u derbiju začelja

U 14. kolu 3. NL centar Tondach gostovao kod Save Strmec

U derbiju začelja Tondach je gostovao kod Save Strmec i uzeo bod odigravši 2:2.

Derbi začelja puno bolje otvaraju igrači Tondacha i prijete udarcima Mlinarića i Bobinca ali zamalo nepreciznim. Puno aktivniji gosti prijete udarcem glavom Usmiania i s dva slobodna udarca Mlinarića koje zaustavlja domaći vratar. Nakon toga u jednoj akciji Tondacha golman Đurđek brani tri udarca i spašava domaću ekipu.

I tada slijedi ona poznata činjenica u nogometu ako ne zabiješ dobiješ ! To se i dogodilo Tondachu kada iz jedne kontre domaćina u šesnaestercu gostiju lopta pogađa u ruku Boseca i to je kazneni udarac kojeg u vodstvo pretvara Horvatinec u 44. minuti. Na odmor se tako odlazi s vodstvom Save 1-0 nakon njihove jako loše igre i jednog udarca po golu.

U drugo poluvrijeme gosti kreću još odlučnije i nakon lijepe akcije Boronjek zabija u 54. minuti za 1-1.

Nakon izjednačenja konačno se bude domaćini i utakmica postaje otvorenija. Izmjenjuju se šanse na jednoj i drugoj strani - domaćini prijete iz dva kornera a gosti s dva udarca Mlinarića i odličnog pokušaja Frtalja ali malo pored gola. Najbolju šansu domaćini propuštaju nakon jedne gužve - Šintić ostaje sam već vara i golmana Martinca ali lopta ostaje u blatu na gol liniji.

Tada slijede dvije posljednje minute i dva gola.

Najprije domaćin u 89.minuti koristi nesporazum gostujuće ekipe i Šintić ostaje sam na drugoj stativi i lako zabija za 2-1. Ali tu nije kraja uzbuđenjima jer u prvoj minuti sudačke nadoknade  domaći ruše Frtalja a sudac pokazuje na 11 metara.

Siguran izvođač je Frančina i postavlja konačni rezultat 2-2.

Svoj sljedeći prvenstveni susret Tondach igra u Bedekovčini, 10. studenog 2023. godine u 14 sati protiv zagrebačkog HAŠK-a.

Sava Strmec- Tondach 2-2

Stadion SC Lazine. Gledatelja: 150. Sudac: Al Issa Amar ( Zagreb ). Pomoćnici: Zlatan Bilić ( Zagreb ), Ivan Jović ( Zagreb ).

Strijelci: 1:0 Horvatinec 44; 1:1 Boronjek 54; 2:1 Šintić 89; 2:2 Frančina 90+1.

Sava Strmec: Đurđek, Marić, Brkić, Šintić, Grofelnik ( 62. Nakić ), Kovač ( 74. Booze ), Sečenj ( 46. Plojović – Beriša ), Mamić ( 62. Suljić ), Daggash, Horvatinec ( 79. Bakula ), Kovačić. Trener: Vladimir Tuweg.

Tondach: Martinec, Kralj, Hendija (46. Zrnc ),  Usmiani, Mlinarić, Bobinec ( 83. Horvat ), Frtalj, Frančina, Jurina ( 46. Kovjanić ), Bosec, Boronjek ( 77. Cvilko ). Trener: Ilija Crnjak.