Tisanić srušio Prečko

4. NL – središte skupina A: 23. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Prečko 1:0

• Karlo Tisanić .JPG

Karlo Tisanić

U 23. kolu 4. NL središte Skupina A Rudar DZ je dočekao Prečko. Nakon dvije domaće pobjede, pa poraza kod Poleta, Rudar DZ je dočekao Prečko, koje je pri vrhu ljestvice i svakako težak protivnik. No, na kraju se dogodila vjerojatno najbolja utakmica sezone za Rudar DZ, koji je potpuno nadigrao favoriziranog gosta i mogao pobijediti i sa većom razlikom od minimalnih 1:0, koliko je na kraju završilo. Domaćini su dominirali od samog početka, a u prvih 45 minuta stvorili su i nekoliko vrlo izglednih prilika. Posebno se izdvaja akcija, kada se iz drugog plana ubacio Ivan Batinić, odlično je izbacio i čuvara, ali mu je golman Teo Klanjčić sjajno obranio. No, lopta se odbila do Karla Tisanića, koji puca preko gola. Uz još jednu dobru priliku domaćina, na strani gostiju iz prvih 45 minuta valja izdvojiti udarac Vladimira Vinkovića, koji je nakon jednog ubacivanja ostao sam na pet metara, ali je pucao preko gola. U nastavku prvo Klanjčić brani odlučnu šansu Tisaniću, da bi u 64. minuti stiglo razrješenje utakmice. Jedna dubinska lopta, na koju je išao Tisanić, odbila se i prevarila Klanjčića, preletjela ga je, a Tisanić ga je pretrčao i poslao loptu u praznu mrežu. Iako uz malo sreće, sasvim zasluženo vodstvo domaćina, koje je mogao podebljati Batinić, koji se u završnici našao u još jednoj šansi. No, ostalo je 1:0, pobjeda koja je još više učvrstila deseto mjesto Rudara DZ, koji će u 24. kolu Rudar gostovati kod Odre.