Straža minimalno poražena

4. NL – središte skupina A: 8. kolo: Odra – Straža 1:0

Straža je u 8. kolu 4. NL središte skupina A gostovala kod Odre. U borbi za opstanak svaki bod je značajan, a posebice bi on puno značio, ili još bolje sva tri kod ekipe koja ne bježi previše na ljestvici, a Odra je prije utakmice imala četiri boda fore pred Stražom. Nije baš dobra bila najava u srijedu, kada je Straža ispala u kupu nakon penala kod Pregrade. Iako često ove sezone zna biti 'na knap' sa igračkim kadrom, ovaj puta Straža je u zapisniku imala 18 igraća, a domaćini 14. No, jedan je domaći bio presudan, a riječ je o Filipu Luteru, koji je u 27. minuti doveo domaćine do vodstva. Sa 1:0 otišlo se na odmor, a u nastavku rezultat se nije mijenjao. Straža tako nije uspjela stići do gola, i dalje je bez pobjede, na predzadnjem mjestu na ljestvici. Situacija je sve teža, no kola još ima dosta. Nova prilika je u 9. kolu, kada u goste dolazi Brezovica.